WordPress için en iyi çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisi araçlarını mı arıyorsunuz? Çoğu tarayıcıda yerleşik bir yazım denetleyicisi de bulunur, ancak dilbilgisi ve okunabilirliği kontrol etmez. Bu makalede, WordPress ile kullanabileceğiniz en iyi dilbilgisi denetleyicisi araçlarını seçtik.

WordPress için Çevrimiçi Dilbilgisi Denetleyicisi Araçları

WordPress için neden bir dilbilgisi denetleyicisi aracı eklemelisiniz?

En deneyimli yazarlar bile hata yapar. Kendi makalelerinizi gözden geçirmek genellikle dikkatsiz küçük hatalara yol açar, çünkü genellikle post-post kontrol listesini hızlı bir şekilde geçme eğilimindeyiz.

Bu sorunun üstesinden gelmenin bir yolu makalelerinizi yüksek sesle okumaktır. Kendi sesinizi dinlemek, hataları bulmanıza ve makalelerinizin genel okunabilirlik puanını artırmanıza yardımcı olabilir.

Dilbilgisi ve yazım konusunda size yardımcı olması için bir dilbilgisi denetleyicisi aracı kullanabilirsiniz. Bu araçlar siz yazarken yazım ve dilbilgisi hatalarını algılayabilir. Bu, web sitenizdeki içeriği geliştirirken düzeltme yazısında size zaman kazandırır.

Bununla birlikte, kullanabileceğiniz en iyi WordPress dilbilgisi denetleyicisi araçlarına bir göz atalım.

1. Dilbilgisel olarak

Grammarly, Google Chrome, Firefox ve hatta Microsoft Edge için tarayıcı eklentisi olarak kullanılabilen popüler bir çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisi aracıdır. Yazılarınızı yazarken dilbilgisi ve yazım hatalarını kontrol edin.

dilbilgisi

Yazma alanının sağ alt köşesinde bir gösterge gösterecektir. Göstergeye tıklamak hata sayısını gösterecektir. Yazarken yazım, dilbilgisi ve bağlamsal hataların altı çizilir.

Grammarly’ın bir dezavantajı, düzeltme yazımı için metin düzenleyicisine geçmeniz gerekmesidir.

2. Zencefil

Ginger, yazma becerilerinizi geliştirmek ve verimliliği artırmak için başka bir kullanışlı yazım ve dilbilgisi denetleyicisi aracıdır. Bir tarayıcı eklentisi olarak mevcuttur ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

Zencefil

Yazma alanlarının sağ alt köşesinde, WordPress yayın düzenleyicisi Gmail, Facebook, ve dahası. Hataları bağlam yazarken ve vurgularken hataları kontrol edin.

Ginger’ı kullanmanın bazı dezavantajları vardır. WordPress’te metin düzenleyicisine geçmeniz gerekecek. Daha iyi bir inceleme için, Ginger editörünü başlatmak için simgeyi tıklamanız gerekir.

3. Son başvuru tarihinden sonra

Son Tarihten Sonra, Google Chrome uzantısı olarak kullanılabilir. İsteğe bağlı dilbilgisi ve okunabilirlik denetimine sahip yerleşik bir yazım denetleyici aracı ile birlikte gelir.

Eklentiyi tarayıcınıza yükledikten sonra, tıklamanız ve seçenekleri seçmeniz gerekir. Bu, eklentinin sahip olmasını istediğiniz seçenekleri kontrol edebileceğiniz eklenti yapılandırma sayfasını açar.

Son başvuru tarihinden sonra

Düzenleyicinin sağ alt köşesindeki yazım denetimi simgesini tıklayarak blog yayınlarınızı yazarken aracı çalıştırabilirsiniz.

4. Hemingway

Hemingway web tabanlı bir metin editörü olarak mevcuttur, bu nedenle doğrudan WordPress yazı düzenleyicinizde çalışmaz. Ancak, makalelerinizi okuma, dilbilgisi ve yazım hataları için incelemek üzere ücretsiz web tabanlı düzenleyicisini kullanabilirsiniz.

Hemingway

Hemingway’i sadece bir dilbilgisi denetleyicisi olarak değil, bir stil denetleyicisi olarak düşünün. İçeriğiniz için bir okunabilirlik puanı göstererek ve iyileştirmeler önererek okunabilirliği artırmak için tasarlanmıştır. Web uygulaması, WordPress’teki yayınla düğmesine basmadan önce içeriğinizi hızlı bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olabilecek temiz, dikkat dağıtmayan bir tasarıma sahiptir.

Hemingway ayrıca ücretli bir masaüstü uygulaması olarak da mevcuttur. Windows ve Mac’i doğrudan WordPress’e göndermenizi sağlar.

5. LanguageTool

LanguageTool, Chrome, Firefox, Google Dokümanlar ve LibreOffice için ücretsiz bir eklenti olarak mevcuttur. Web tabanlı bir editör ve eksiksiz bir masaüstü uygulaması olarak da mevcuttur.

LanguageTool

LanguageTool ile ilgili en güzel şey İngilizce, Almanca, Lehçe, Rusça ve 20’den fazla dilde çalışmasıdır. Bu, onu çok dilli web siteleri ve çok dilli yazarlar için özellikle yararlı bir araç haline getirir.

Dezavantajı, ücretsiz sürümün kontrol başına sadece 20.000 karakterle sınırlı olmasıdır, bu nedenle daha fazla özellik için ücretli planlara geçmeniz gerekir.

6. Jetpack

Jetpack, birçok yararlı modülle birlikte gelen bir dizi WordPress eklentisidir. Ana özelliklerinden biri, düzeltme yazısını WordPress yazı düzenleyicisine eklemektir.

JetPack

Genişletilmiş dilbilgisi denetimi için, JetPack »Yapılandırma sayfa. Yazma sekmesinde yazım, stil ve dilbilgisi Yeni Bölümünü göreceksiniz. Buradan stil kuralları da dahil olmak üzere farklı düzeltme seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz.

JetPack’i kullanmanın dezavantajı, bir WordPress.com hesabı gerektirmesidir ve ayrıca ihtiyaç duymayabileceğiniz tonlarca özellik elde edersiniz.

Umarız bu makale WordPress için en iyi çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisi araçlarını bulmanıza yardımcı olmuştur. Ayrıca WordPress için en iyi iletişim formu eklentileri listemizi görmek isteyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, kanalımıza abone olun YouTube WordPress öğretici videolarını izlemek için. Bizi şu adreste de bulabilirsiniz: Twitter ve Facebook.

Kaynak : https://tonghuix.io/tur/wordpress-icin-en-iyi-6-cevrimici-dilbilgisi-kontrol-araci-2020/

By admin