ADAMLAR BU İŞİ BİLİYOR

Yazar - Salih Doğan

ADAMLAR BU İŞİ BİLİYOR ‘’ADAMLAR BU İŞİ BİLİYOR’’

   Bu kelimeye pekde yabancı sayılmazsınız. Gündelik hayatımızda sıkça karşılaşırız. Nereden başlanır bilmem ama bu konuya kafayı taktım arkadaş. Konunun ne olduğunu anlatacağım lakin sizlerden ricam başlangıç  noktası ile bitiş noktası arasında bir bağ kurmanız.

   Şimdi değerli dostlarım bizler yıllardır gündelik hayatımızın derdine düşmüş, geçim sıkıntısı ile meşgul olurken, ülke olarakda  faizin dengesini tutturmak yada tutturamamak için uğraşırdık. Memurunun maaşını ödemek için kapı kapı dolaşır, iMF kapılarında bekler cüzi miktarda aldığımız paralara kırk takla atardık.

   Haftalarca toplanamayan bakanlar kurulunu konuşur, dışarıdan gelip ülkeyi kurtaracak adamların şehir efsanelerine inanırdık. Bizler ha düştü düşecek bir hükümeten icraat bekler ve icraat beklediğimiz büyüklerimizin Milli Güvenlik Kurulu toplantılarındaki kaprisleri yüzünden milyarlarca lira zarar ederdik.

   Öyle ki düşmanlarımızın bizi zayıflatmak uğruna kurguladığı her oyuna modernleşiyoruz kisvesi altında destek verenleri izlerdik. Yıllarca bu ülkede insanların dinini rahatça yaşayamadığı dönemleri görür, başörtülü annemin, bacımın yemin törenlerine alınmadığı anlara tanık olurduk.

   Televizyonlarda din adamlarımız yıllarca sahtekar rollerinde empoze edilir, benim köylüm başörtülü ablalarım temizlikçi kadın rollerinde aşağılanırdı. Ecdadımızın kemikleri sızlardı yıllarca. Siz hiç sahtekar rolünde bir papaz gördünüzmü? Ya da anlı şanlı tarihimizin kahramanlarına biçilen rollere ne demeli?

   İşte adamlar bu işi biliyordan kastım buydu. Onlar bizim nesillerimize böyle anlatmaya mecbur bıraktılar. Yanlış yönlendirdiler. Böyle empoze ettiler zehirlerini. Çünkü biliyorlardı Türkiye’nin onların önünde büyük bir engel olduğunu.

    Bu düzen hep böyle gidecek değildi ya, elbet bir gün gelecek ve bu devran dönecekti. Bizler yıllarca sindirilen, aşağılanan ve hakları gasp edilenlerin hayallerini yeniden canlandırmaya talip olacaktı birileri.

   Her şey bu millet için deyip yola düşenler ve o yollarda hep beraber yürüyenler el ele verip ülkenin dört bir yanını adeta şantiyeye dönüştürecekti. Allaha şükür memurunun maaşını ödeyemediği günlerden, borç veren, hibe eden  günlere gelecekti  güzel ülkemiz.
 

    O günlerden bu günlere gelmek kolay iş değil. Bu öyle kuru kuruya vaadler vermekle olmuyor. Bakmayın siz çalıp çırpıyorlar diyenlere.  Her önüne gelen vizyon sahibi olamaz.

Ekranlara çıkıp emekliye bu kadar vereceğim, memura şu kadar demekle cumhuriyetçi,

Ülkemin bir köşesi karışınca el ovuşturup beklemekle milliyetçi,

Her fırsatta insanları sokağa davet etmekle de demokratik olunmuyor.

 

    Yapılanlar görmezden gelinmeyecek kadar anlamlı. Yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım. Zira marifet iltifata tabidir. yapılan onca seye rağmen hala istemezük zihniyetininde bir ederi kalmadı. Buldukları her fırsatta olay çıkarıp hükümet düşüreceğiniz günler geçti. Eğer iktidara gelmek istiyorsanız emin adımlarla sandıktan geleceksiniz. Postaldan medet umduğunuz dış güçlerin desteği ile hükümet devirilen günler geride kaldı.

Biraz insaf ,biraz edep ya hu..

Bu ülkeyi soyup soğana çevirenlere BABA,

Örtülü ödenekten para kaptıranlara ANA,

Ekonomiyi dar boğaza sokanlara HALKÇI diyeceksiniz.

Sonra da bu ülkeyi İMF batağından kurtaranlara,okullar, barajlar,hastaneler, adalet sarayları yapanlara,havaalanları,duble yollar, milli tank, milli uydu ve bir sürü projeye imza atanlara da DİKTATÖR diyeceksiniz.

  İtibarımızın yerlerde sürüklendiği günlerden güçlü Türkiye’ye kolay gelmedi bu millet. Çok çileler, çok eziyetler çekti. Bunca yapılanı görmezden gelemeyiz. O kadar şeye rağmen hala yok biz anlamayız diyorsanız diyecek  sözüm yok. 

ZİRA DERTLERİ SARAYIN MASALARI,KLOZETİN KAPAKLARI,ÇATAL KAŞIK TAKIMLARI OLANLAR,

DERTLERİ 3.KÖPRÜ,3.HAVALİMANI,MARMARAY,OTOYOLLAR OLANLARI ANLAYAMAZLAR.

KALIN SAĞLICAKLA…

http://www.mytr.net adresinden 12 Aralık 2018, 11:11 tarihinde yazdırılmıştır.