Müslümanlar Neden Parça Parça ?

Yazar - Şefik özdemir

Müslümanlar Neden Parça Parça ? Sanırım Birlik beraberlikten önce sorulması gereken sorular var ? Ancak bu sorulara doğru cevaplar ile yola devam edilmesi gerekir. Bu soruları hep birlikte kendi kendimize sorup en doğru cevapları beraber istişare ederek yola devam etmeliyiz. Aksi takdirde bu gün ki yerimiz neyse yarınımızda da malesef aynı olacak inancındayım.

Peki nedir bu sorular sizce ? Kendimce bazı sorular soruyorum...

* Müslümanlar neden parça parça ?

* Bir Cemaatlin,tarikatın,Yada meshebin Helal dediğine diğerleri nasıl haram diyebiliyorlar... ?

* Bütün Müslüman alemini ilgilendiren konularda bir kesim tepki gösterirken Diğerleri neden tepkisiz kalabiliyor... ?

* Bir Cemaat , Tarikat yada Mezhep mensupları ,bireyleri yada dervişleri vb.  Bütün Ümmeti Muhammedi ilgilendiren konularda tepkilerini farklı yerlerde farklı biçimde dile getiriyorlar... ?

* Bütün Müslüman ülkelerinin neden bir istişare heyeti yok. ?

* Müslümanların neden bir lideri yok Veya Halifesi yok ?

Bu sorulara cevap vermekte hepimiz zorlanıyorsak yada hepimizin cevapları farklıysa ortada bir sorun var demek değil midir ?

Bu mihvalde oturup bir cevap etrafında toplanmamız gerek miyor mu ? Bunu neden yapamıyoruz ?  islamı düşman edinenler mi bunu engelliyor ? Yoksa kendi menfaatimizden dolayı mı ehli Küfrü bahane ediyoruz kendimize ?

Buyrun Cevapları siz verin dilersenizde bir platformada bu soruların yanıtlarını hep beraber araştırıp tartışalım bütün fikirlere açığız...  

Cevaplarınızı mytrnet@gmail.com mail atarsanız sevinirim ? ALLAH 'ın selameti Rahmeti Bereketi Fazileti Hepinizin ve Hepimizin üzerine olsun...

http://www.mytr.net adresinden 12 Aralık 2018, 10:04 tarihinde yazdırılmıştır.