Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 14 Ekim 2017, Cumartesi 12:53:39 tarihinde eklendi. 215197 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pentagon ilk adımı attı - Bihoca

İran üzerinden Türkiye köşeye Sıkıştırılmak isteniyor Pentagon ilk adımı attı.
Pentagon ilk adımı attı

 Nükleer anlaşmayı askıya aldım dedi. Şimdi önemli konu almanya türkiyeye ile diyoluga hazırım diyor nasıl okumalı muamma.

Kici yanmış kedi gibi duvardan duvara görecek ülke almanya? Benim anlayamadım ingiliz hala kafa karışıklıligi içindemi yiyin birbirinizi önce sonra banami gelin yoksa yer altı çalışma içindemi sahne arkasında bi planı var kesin. ..Gelelim sudi Arabistan ve arap ülkeleri hangi pozisyonda ortalıkta ve sahnede hiç yoklar sessizlik canlarının derdinde oldukları kesin.

Sahnede olmayan son sözü söylemeyen o kadar ülke varki küçük ama yüreği büyük ülkeler var tribünde seyirci. Pakistan bi sessiz sedasız acaba diyor afganistanda ABDnin bi oyunu var ve Pakistani cevreliyor ırak Suriye cevreleyip Türkiye ve irana kurulan tuzak pakistana sirayet etme olanağı fazla çünkü 3 bin kilometre menzile sahip bir kaç ay önce bir fuze denemesi yapması beni kusatirsan kullanacağım bir gücüm var görünümümü yoksa safsatami.

Türkiye oyun kurucu olduğunu hamleleri ardı ardına geliyor mesela kosava mesela Karadağ ve saray Bosna mesela Rusya Gürcistan savaşı Gürcistan Rusya hava kuvvetlerine çok zarar verdi ve hava savunma sistemi bizden olduğu gün yüzüne çıktı Rusya Türkiyeyi suçladı hatırlayın tayyip Erdoğan o dönem son derece net cevap verdi kaleşnikofu ürettin dünyaya pazarliyon ben neden silah satmayayim dedi.

Önemli bir gelişmede Azerbeycan Ermenistan arasındaki kısa olsada bi çatışmada masada ağırlığı vardı bunlar önemli hamlelerdi Türkiye ve Rusya arasındaki masa başı kazanım yıllarca rusyanin ön bahçesi Yugoslavya idi orada kaybetti türkiyenin önemli bir etkisi vardı yeni hamle Sırbistan ziyareti son 10 yıldır en büyük darbeyi Sırbistan ağır tokat yedi türkiyeden sonunda Türkiye ile iş birliği yapmaya mecbur kaldı bunu gören bi Rusya var bunlar önemli hamleler.

Rusya'dan kopan Türk Cumhuriyetleri üzerinde Rusya'dan fazla etkisi var türkiyenin bunun en iyi örneği Ukrayna. Ha bunun ingiltere almanya ve abd yansimalarida bi o kadar etki bırakıyor türkiyenin Afrika açılımı önemli bu bölgelerin önemli sahibi fransa ve abd idi teveccunu kaybettiler Afrika üzerinde o yüzden Obama seçildi abd de ama fayda saglamadi etkisi sınırlı kaldı. Rusya Türkiyeyinen durduk yerde yol yürümüyor turkiyesiz yol alması nafile öngörüsü net rusyanin.

Türkiye üzerinden oyuncu olmak isteyen o kadar çok ülke varki yanında yol yürüyen kazançlı çıkacak öngörüsü en zayıf almanya oda fark etmeye başladı türkiyenin kapısını ya çalacak ya çalacak en büyük kaybı aksi halde almanya görecek. Bunu en iyi okuyan fravun ingiliz ve Rusya. Ha oyun büyük şu an kazanan hiç yok sadece elinde koz olanlar bi adım önde allah herşeyi bilen yegâne galiptir onuda bol tefekkürü olan kazanacak inş allah nurunu tamamlayacak inş?

Yazdır Paylaş
Diğer Bihoca Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber