Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 16 Haziran 2016, Perşembe 23:32:17 tarihinde eklendi. 27157 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kanayan Yaramız ; Kuranı Anlayamamak - yunus Destebaşı

Kanayan Yaramız ; Kuranı Anlayamamak

Bismillahirrahmanirrahim

 

Ol deyince olduran gönüllerimize iman nurunu dolduran Allahın 99 İsmiyle

 

Ey aziz kardeşlerim bilinir ki her kanayan yaranın merhemi vardır. Allah şifa verenlerin en hayırlısıdır. Dünya hayatı boyunca cenkler olmuş şehitler verilmiş veya bir hiç ugruna ölenlere yazık olmuştur. Hayatı boyunca isyan etmiş. Ruhunu, şeytan ve nefsine satmış bedbahtlar bizi daima kıskanıp olaylar çıkartmıştır. Taa hz adem ve şeytan döneminde başlayan bu savaşta biz dirensekte direnemeyenler bize karşı direnmiştir. Bu kutlu yolda yürümeyi Hz Peygamberimiz Muhammed Mustafadan Ögrendik bizler. Vefatından önce bize bir hazine bıraktı fakat hiçbirimiz gerçek hazinenin peşinden koşmadık. Peşinden koştugumuz hazineler ise sadece bir yanıltmacaydı. Şeytan insanların ruhlarını yanıltıcı hazineler ile satın aldı. 

 

Evet gerçek hazine kurandır. Kuranı anlayamayan bizler Dünyanın şifresini çözemedikten sonra nasıl mutlulugu veya savaşı bitirmeyi hedefleyebiliriz ki. İşte bu hususta sizlerden bir ricam var. Kuranı anlayın yani Türkçe mealini okuyun hayatınıza geçirin ki gelecek neslimize güzel bir gelecek temin edebilelim. Gördügüm kadarıyla Küffar bizden daha çok çalışıyor ve herkesin agzından küfürler eksik olmuyor. Bu oyunu bozmak bizim sizin onların yani herkesin elinde. Önce bir Kuran Meali alırsınız. Okumaya başlarsınız ne kaybedersiniz ki. Hiçbirşey Hatta çok şey kazanırsınız. Size Arapçasını okumanız emredilmedi. Kuranı anlamanız ve uygulamaya geçirmeniz emredildi. Kuranın ışıgından ayrılmamanız emredildi. Burada din kültürü hocalarına da seslenmek isterim. Derslerinde ögrencilerine ders yerine kuranın mealini okutup onları ödüllendirseler mesela puan ile eminim ki çok güzel bir gelecek temin etmiş olurlar. 

 

Kaleleri Fethedenler Orduları dizginleyenler başarı elde edenler kuranın ışıgından gittikleri için muzaffer oldular. Türkiye hatta Dünya kuranı anlarsa Barış ve Mutluluk bizimle olacak fakat ruhunu şeytan ve nefsine satanlar bunu asla anlayamazlar. Muzaffer olmanın anahtarı başarının en büyük sırrı iman kuran ve cihaddır.

 

Kuranın ışıgında yürümeniz dilegiyle Emanetlerine Sahip Çıkanların En Hayırlısına Allaha Emanet Ederim Sizleri.

Yazdır Paylaş
Diğer yunus Destebaşı Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber