FETÖ, PKK'nın yanında saf tuttu
Reyhanlı'ya roket atan iki hedef TSK'nın hava harekatıyla imha edildi
Dünya Zeytin Dalı Harekatı'nı konuşuyor
Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye askeri araç sevkiyatı yapıldı
Bu yazı 02 Haziran 2016, Perşembe 13:53:26 tarihinde eklendi. 10842 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başarının Arka Planında Yatan Sır - yunus Destebaşı

Başarının Arka Planında Yatan Sır

Başarının sırrını çogu insan aslında söylüyor fakat herkes farklı sırlar döküyor meydana ama asıl sırrın arka planında yatanı kimse söylemiyor. 

Size biraz başarıdan bahsetmek istiyorum. Başarmak nedir sabırdır başarmak duadır başarmak rüyadır. Hayallerini hedefin haline koyarsan başarıya ulaşmak için önce bir özelligini degiştirmelisin hitap şeklini degiştirmelisin başarmanın yapı taşı kullandıgın dildir.Hitap şeklindir. İşte burada anlatmak istedigim sırrın arka planında yatan özellik Hitap şeklindir. Size güzel bir örnek ile açıklayayım. Çıktıgın bir yol var başarmak istedigin hedeflerin var ve sen daha hedeflerin hayalindesin. O hayallerden çıkıp hedeflerine ulaşmak için hiçbir şey sarfetmiyorsun. Sence bu hedeflerine ulaşabilirmisin ? Risk almalısın durmadan yıkılmadan yılmadan mücadele etmelisin ki hayallerin, hayallerinin bile ötesinde olsun. Peki bu yolda sana yardımcı olacak unsurlar neler, Öncelikle bir agzın olmalı, agzının içindede bir dil olmalı işte o dilini kullan. İnsanlara hitap etme şekillerini ögren. Mesela Risk al hedefin için insiyatifler al insanlarla fikir alışverişi yap ne bileyim kendin gibi ol ama asla kıro olma nazik ol ama yumuşama nasıl anlatılır bilmem ama herşeyi dozunda al işte. Nabza göre şerbet ver mesela yalakalıktan uzak durmayıda ihmal etme. Bir Davan olsun seni savunsun seni anlatsın tam senlik olsun. Mesela İslam gibi bir dava geçmişiyle seni onurlandırsın yolu ile sana şanından katsın yol göstericileri ile senin şerefini şöhretini artırsın. Böyle bir davanın mensubu ol işte. Haykır yaratıcını Haykır sana bu güzellikleri bahşeden ulu yaratıcın Allahı. Şükretmeyi ihmal etme haa. Çünkü Şükretmek Başarmak Başarmakta Mutluluktur.

 

Burada sana birazda olsa başarmayı anlattım. Başarmanın püf noktası önce sabır sonra hedefine koşmak ve son olarakta hitap şeklindir unutma. Sen ne yaparsan yap Allahın yolundan ayrılma.

Yazdır Paylaş
Diğer yunus Destebaşı Yazıları
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
EN ÇOK OKUNANLAR
Başkanlık sistemine Geçelim Mi ?
Hayır
Evet
sanalbasin.com üyesidir
haber
toplistim.xyz toplist oToplist | Türkiye'nin Yeni Toplisti TOPlist