Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 11 Mayıs 2016, Çarşamba 19:56:59 tarihinde eklendi. 246112 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Soru Cevap - Bihoca

Bu günde sizlerle Soru Cevap ile bir şeyleri anlamaya çalışalım ne dersiniz. Hep yazılarımda dile getirdiğim şey aslında farklı görünenlerinde aynı olabilirliği.
Soru Cevap

Fazla zaman harcamadan hemen soru cevap kısmımıza geçelim derim ne dersiniz ? Daha önce bir çok defa konuları bu pespektiften değerlendirdim daha önce okuyanları pek şaşırtmayacağına inanıyorum lakin yeni okuyorsanız biraz bakış açımız size tuhaf gelebilir ama dert etmeyin zamanla alışırsınız :)

 

Öncelikli Konumuz MHP Ve Bahçeli Ne olacak ?

Bu biraz karışık bir durum ve değişkenleri birden çok o yüzden henüz tam bir kanıya varmak kolay değil ancak dün haberlerde izlediğimde aldığım mesajlardan birisi benim ilgimi bir hayli çekti diyebilirim. Sayın bahçeli konuşmasında şöyle bir şey söyledi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Eğer ihtiyaç hâsıl olursa, eğer gerek duyulursa, Türkiye’nin milli ve tarihi çıkarlarını savunmak için, düne kadar hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek” dedi. Benim acizane fikrim sayın bahçeli hükümette şu mesajı veriyor. Eğer hukuki mücalemde bana destek olursanız başkanlık sistemi için gerekli desteği sağlarım yani eğer ben koltukta kalırsam diyor. Bu da Bahçeliyi bir hayli zor durumda olduğunun göstergesi sanırım.

Peki Bahçeliye Hükümetin desteği olacak mı ?

Şimdi bunu konuşmak için erken ancak Türkiye cumhuriyeti Başkanı Sayın Tayyip Erdoğan Ab ye ne haliniz varsa görün tarzındaki sert mesajının ardından anladığım kadarıyla Meral hanım beklediği desteği göremeyecek buda otomatikman Bahçelinin desteği alıp koltuğunda kalacağını gösterir.

Davut oğlunun istifası hakkında düşünceniz ?

Sayın Davutoğlu sevdiğim bir politik figür ancak bazı yerlerde malesef nefsi arzuları baskın geldi ve genel düşüncenin yani Miili Projenin zarar görmesine sebebiyet verecek derecede adımlar atmaya başladı ve bundan dolayı önüne bazı engeller çıktı bu engelleri Erdoğan'a bağlayan sayın Davutoğlu resmi bütünüyle göremedi. Yönlendirildi bazı konularda ama yalnış yaptığını erdoğan istifasını kabul edince anladı. Ancak iş işten geçmişti. Bana sorarsanız davutoğlu istifa için çıkmadı saraya ama işler o noktaya geldi.

 

CHP nin Tutumu hakkında neler söyleyebiliriz. ?

Sayın Kılıçdaroğlu bir çok konuda zaten pasif bir profil çizdiğini defalarca gördük. Olayları araştırıp değerlendirip sonuç çıkarabilecek kadar özgür değil. Hiç bir alanda hiç bir başarısı olmayan hiç bir seçimi kazanamayan bir lider düşünün ve bu lider çıkıp % 49,5 oy almış bir lideri daha önce kukla olarak gördüğünü defalarca dile getirdikten sonra Sayın Davutoğlu'nun istifasından sonra halkın iradesini hiçe saydığını öne sürerek yine topu Erdoğana attı. Bunu hiç bir akıl mantık sahibi yapmaz, öncesini sonrasını düşünen yapmaz...

Not:  Birileri AK Parti içindeki özel durumlardan kendine pay çıkarmaya çalışsada buna erdoğan müsade etmez. Son olarak Erdoğan Eyüp Camiinde kıldığı sabah namazı ile Başkanlık şükür secdesini gerçekleştirmiştir.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Bihoca Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber