Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 29 Kasım 2015, Pazar 19:46:19 tarihinde eklendi. 14031 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÜNDEME DAİR - Salih Doğan

GÜNDEME DAİR

Son günlerin malum konusu rusya ile ilişkiler. Düşürülen rus jetinin ardından yapılan acıklamaları takip etmekte inanın zorlanıyoruz. Gündem anlık değişiyor. Muhabirler neredeyse devlet başkanlarının ağızlarından cıkan kelimelere kilitlenmiş durumda.

   Bu olay esnasında dikkatimi çeken olay ise rus medyasının tam anlamıyla hükümetlerinin yanında yer alarak haksızda olsalar milli bir duruş sergilemeleridir. Bizimkilere de söyliyecek söz yok. Bir kısım sığ görüşlü medya mensubu çıkmış Türkiye Cumhuriyeti’ni savaşa sokacak diye Cumhurbaşkanı’na ateş püskürüyor.

   Vatan topraklarının her bir karışı kıymetlidir. Cünkü bu topraklar kanla alınmıştır. Tıpkı Sultan Abdülhamit Han’ın Filistin meselesinde yahudilere söylediği gibi. Kanla alınan topraklar ancak kan ile verilir. Kimse öyle çıkıp da ucuz edebiyat yapmasın.

  Dün Erdoğan,  Süleyman Şah türbesin taşıdı korktu savaşmadı deyip, bu gün Erdoğan Rusya’yla bizi savaşa sokacak diyen vicdansızlar,

   Türkmen kardeşlerimize giden MİT tırlarını durdurup, sonrada Türkmenlere yardım edilmiyor diyen haysiyetsizler,

   Hem Lozanı imzalayıp, boğazlardan göstere göstere geçen Rus gemilerini seyredip, hemde bunu pas edecek Kanal İstanbul’a karşı çıkan soysuzlar,

   Nülkeer santraller kurulduğunda soyunup eylem yapıp, şimdi  ise Ruslar gazı keserse üşürüz diyen edepsizler.

“ Dün dündür bu gün bu gündür” zihniyetinin peşine takılıp akşam başka sabah başka konuşmayı bırakın. Sokak lambası gibisiniz kime yandığınız belli değil.

   Türkiye artık o eski susan, el pençe duran bir ülke değil. Kim ki bizim namusumuza gölge eder bilinki bu cezasız kalmaz. Şu an da Suriye meselesinde herkes masaya daha kuvvetli oturmanın derdinde.  Yaşanan bu olayla şunu herkes gördü. “Türkiye’nin içerisinde bulunmadığı bir denklem ile sorunun çözümü mümkün değil.

 

Son olarak gelelim Tahir Elçi meselesine, daha önce de söylediğim gibi olayın sorumlularını uzakta aramaya gerek yok. Adres belli. Kimse üç maymunu oynamaya kalmasın. Hepimiz gördük, duyduk ve biliyoruz.

Nasıl ki geçmişte Uğur Mumcu’yu Refah Parti’si, Ahmet Taner Kışlalı’yı Fazilet Parti’si ve Metin Göktepe’yi Doğru Yol Partisi öldürmediyse Tahir Elçi’yi de Ak Parti öldürmedi. Hedef saptırmanın anlamı yok.  

Şimdi bir olma ve bareber olma zamanı. Safları sık tutma zamanı. Her bir köşesinde ayrı bir eziyetin yaşandığı islam dünyasının gözü kulağı Türkyede. Allah yardımcımız olsun. Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Salih Doğan Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber