Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 05 Kasım 2015, Perşembe 23:01:07 tarihinde eklendi. 13581 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İKTİDARA GİDEN YOLDA AK PARTİNİN HAMLELERİ - Salih Doğan

İKTİDARA GİDEN YOLDA AK PARTİNİN HAMLELERİ

    Bir genel seçimi daha geride bıraktık. Hiç kimse bu sonucu beklemiyordu. Millet yine takdirini tek başına iktidardan ve istikrardan yana kullandı.Ak Parti söylenenlere inat başarılarına bir yenisini daha ekledi.

     Tabi Ak Parti’nin ağır toplarını sahaya sürmesi, milletvekillerinde yapılan köklü revizyonunda seçmen nezdinde dikkate alındığı görülmektedir. Ülkede yaşanan terör olayları ve bu olaylar karşısında muhalefet partilerinin sorumsuz davranışları da seçmenin değerlendirmeye aldığı kriterlerden bir tanesi. Ak Parti’nin ve Başbakan Prof.Dr Ahmet DAVUTOĞLU’nun geçici seçim hükümeti kurulması esnasında göstermiş olduğu pozitif tavırda seçmen üzerinde olumlu bir etki bırakmışa benziyor.

    1 Kasım gecesi ortaya çıkan tablo özetle şunları ifade etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde, Prof. Dr Ahmet DAVUTOĞLU’nun liderliğinde ve Ak Parti kadrolarının yönetiminde 2023 hedeflerine durmadan yürüyecektir. Bu kutlu yürüyüşte Ak Kadroların vermiş olduğu vaatlerin süratle yerine getirileceğine seçmenin inancı tam.

     Bu minvalde Ak Parti genel merkezinin üzerine çok önemli görevler düşmektedir. Ülke ve millet sorunlarına daha candan yaklaşılmalı, göze hizmetten çok öze hizmete ağırlık verilmelidir. Bunlarla birlikte il ve ilçe teşkilatlarında pahalı takım elbiseler ile elleri ceplerinde polatvari yürüyen beyefendiler ve süslüman hanımefendiler, parti ismiyle caka satmayı bırakıp genel merkezin “millete hizmet” şiarıyla hareket etmelidirler.

   Ak Parti 7 Haziranda yaşanan sıkıntılardan çok iyi dersler çıkarmalıdır. Eğer ki 2023 ve 2071 hedeflerinden bahsedeceksek, bu hedeflere yürüyecek kadrolarıda oluşturmak en büyük sorumluluklardan bir tanesi olmalıdır. Genel merkez yapacağı kapsamlı araştırmalar sonucunda yeni bir “gençlik” hareketi başlatmalıdır. 18-24 yaş arası seçmen tercihlerinde durum hiç iç açıcı değil. Mevcut yönetim ve anlayışla bu işin yürümeyeceği kesin. Eğer ciddi hamleler yapılmaz ise günü kurtarmış oluruz. Bu da bizi ne 2023 nede başka hedeflere götürür.

     Sözlerimi Üstad Necip Fazıl’ın  Büyük Doğu Marşından bir dörtlük ile tamamlamak istiyorum. Allah’ın Rahmeti Tüm islam Aleminin Üzerine olsun kalın sağlıcakla…

 

“Yürü altın nesli, o tunç Oğuz’un!

Adet küçük, zaman çabuk, yol uzun.

Nur yolu izinden git, KILAVUZ’un!

Fethine çık, doğru, güzel, sonsuzun!”

 

 

  

 

Yazdır Paylaş
Diğer Salih Doğan Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber