Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 17 Ekim 2015, Cumartesi 00:08:37 tarihinde eklendi. 17046 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KİM DEMİŞ CHP HEP KAYBEDİYOR DİYE ? - Salih Doğan

KİM DEMİŞ CHP HEP KAYBEDİYOR DİYE ?

                                                     

      Şanlı tarihi zaferlerle dolu olan bir milletiz. Düşünün çok çileler çektik. Hor görüldük, ötelendik. Yok sayıldık adeta bir kenara atıldık. Masa başlarında topraklarımız paylaşıldı. Hasta adam muamelesi gördük hep yıllarca.

      Derken savaşlar bitti sükûnet hakim oldu topraklarımıza. Ankara’da bir hükümet kuruldu. Milletine sırtını dönen bir hükümet. Görkemli balolar düzenleyen ve insanların kılık kıyafetleriyle meşgul olan, köylünün dertleri umurunda olmayan bir hükümet.

      Sonra Menderes geldi. Hem de öyle böyle değil. “Yeter! Karar milletindir” diyerek yola çıktılar. Ankara’nın o kasvetli havasına adeta renk getirdiler. İnsanlar başkente akın akın geliyor, demokrat parti genel merkezini bayram yerine çeviriyordu. Dertliydi insanımız, çünkü cok acılar çekmişti.

      Yollar, köprüler, hastaneler, okullar yapıldı ardı ardına. Ve o anlamsız davalar açıldı. Uyduruk deliller oluşturuldu. Sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın kazanan dar ağacı oldu ve CHP oldu. Kim demiş kaybettiler diye.

     Ve sonra Özal geldi. Ülkenin durağan çehresi yine değişti. Tıpkı Menderes’te olduğu gibi ve yine çullandılar yıpratmaya çalıştılar. Hatta CHP genel başkanı DENİZ BAYKAL cumhurbaşkanı olması halinde Özal’ı onursuzca indireceklerini bile söyledi. Ve ardından şüpheli bir ölüm. Özal hakka yürüdü yüzbinler arkasında. Kazanan yine CHP zihniyeti, medya ve baronlar oldu.

    Takvimler değişti ve sahne Erbakan’ın oldu. Hoca akıllıydı Anadolu’nun gücünün farkındaydı ve buraları harekete geçirdi. Cumhuriyet tarihinde ilk defa denk bütçe bu dönemde yapıldı. İşçi ve memur tarihinin en yüksek zammını bu dönemde aldı. Bu önlenemez yükselişin farkında olanlar yine devreye girdi. Yine uyduruk deliller gazetelerde ve televizyonlarda işlendi haftalarca. Adeta darbeye zemin hazırlandı ve düğmeye basıldı. Ülke kaosa, Erbakan ve çiller muhalefete sürüklendi. Kazanan kim mi oldu? Tabi ki postaldan medet uman CHP zihniyeti, medya ve baronlar.

    Gelelim günümüze; farklı olan bir durum yok, dört bir koldan saldırılar devam ediyor. Yapılan her şey bir plan dahilinde ilerliyor. Erdoğan nefreti gözlerine perde olup inmiş adeta. Vatan hainliğinde sınır tanımayan bu şerefsizler her türlü iş birliğine hazır. Oyun aynı aktörler farklı.

“Allah emrinde galiptir. Fakat insanlar bunu bilmezler” Biz bir ölürüz bin doğarız. Biz hep vardık, var olmaya da devam edeceğiz. Geçmişte Abdülhamit olarak yolladınız, menderes olduk geldik, öldüğümüzü sandınız, Özal olduk, Erbakan olduk. Şimdi de Erdoğan’ız. Ülkenin kaderini sizin gibilere bırakacak değiliz. Söz de karar da milletindir. Bu ülke ne zaman kaybetse kazanan hep   CHP  oluyor. Ama bu sefer buna izin vermeyeceğiz. Selam ve dua ile

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Salih Doğan Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber