Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 27 Eylül 2015, Pazar 21:09:09 tarihinde eklendi. 14919 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UNUTTURMAYACAĞIZ - Salih Doğan

UNUTTURMAYACAĞIZ

     Allah kimseye fikirlerini satmayı nasip etmesin. Medyamızın sözde “amiral gemisi”  ve okurlarının karşısına her gün “Türkiye Türklerindir” sürmanşetiyle çıkan özgürlüklerin gazetesi hürriyet; tam sayfa mektup ile çıkmış karşımıza.

     Medyanın seferi tetikçilerini bünyesinde bulunduran hürriyet son sayısında “büyük patron” imzalı mektup ile adeta günah çıkarma derdine düşmüş. Zatı alileri öyle anlatıldığı gibi birisi değilmiş. Söylenenlerin uzaktan yakından alakası yokmuş. Tabi yersen.

    Ey Aydın DOĞAN; şimdi senin söylediklerinin neresine inanalım. Hani sen masumdun, dolaylı yoldan dahi olsa, devletin ve hükümetin en ufak çalışmalarına mani olmamıştın?

    Sn Recep Tayyip ERDOĞAN’ın başbakanlığı döneminde kendisiyle yaptığın görüşmede Hilton arazisini isteyen sen değilmiydin? O günkü şişli belediye meclisinde kararları usulsüz olarak çıkaran sen değilmiydin? (Tabi o dönemde şişli belediyesinin başında kim olduğunu söylemekte fayda var, Mustafa SARIGÜL). Ardından büyükşehir belediye başkanı Sn Kadir TOPBAŞ’ın kapısını aşındıranda yine sendin. Buradan istediğin sonucu alamayıp, Kadir TOPBAŞ beyi Başbakana şikayete koşanda yine sendin.

   Bütün bu süreçte istediğini elde edemeyip, tam tekmil elinde bulundurduğun medya gücü ile Recep Tayyip ERDOĞAN’a savaş açan sen, şimdi kalkıp da ben suçsuzum, benim hiçbir seyle alakam yok dersen inandırıcılığın kalmaz, seninde dosyaların açılır yavaştan.

   Unutmadık gazetelerinde atılan manşetleri.” 411 el kaosa kalktı” , “muhtar bile olamaz” , “huzur istiyoruz”, “genç subaylar rahatsız” gibi ve buna benzer bir çok manşetle çıktınız karşımıza.

    Her zaman şunu savundum ortada bir suç varsa cezasız kalmamalı. Eğer cezası verilmez ise bunu yapanlar cesaretlenir ve ardı ardına işlemeye devam eder suçlarını.28 Şubat’ın medya ayağı adeta sudan çıkmış balık misali ortada kalıverdi. Kimse bunu sorgulamadı. Bence Ak Parti iktidarının en büyük eksiklerinden biriside bu olsa gerek. Hiç kimse basın özgürlüğü adı altına saklanarak ülkedeki seçilmiş iktidara bel altından vuramaz. Düzeni değiştirmeye kalkamaz ve darbeye zemin hazırlayamaz.

   Bütün bu yaptıklarınıza belki bir yerlerden bakarsak anlam verebiliriz. Lakin son dönemde terör örgütü pkk hakkında kullandığınız ifadeler, teröristleri özgürlük savaşçısı gibi gösterme çabalarınız, ayrıca bu örgüte yardım ve yataklıkta sınır tanımayan Hdp ve onun temsilcilerini parlatma operasyonlarınız yenilir yutulur cinsten değil.

  Elbet bu yaptıklarınız yanınıza kalmayacak. Terör örgütünün sözcüsü Selehattin DEMİRTAŞ’ın eline değil saz ne verirseniz verin artık bu millet uyandı. Ey Aydın DOĞAN sen ve paralı tetikçilerin hesap vereceksiniz. Önce adalet önünde, sonra ALLAH huzurunda.

Peki biz nemi yapacağız?

Bizde size inat “ONU” BAŞKAN YAPTIRACAĞIZ… Hadi kalın sağlıcakla

   

 

Yazdır Paylaş
Diğer Salih Doğan Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber