Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 14 Ağustos 2015, Cuma 23:06:27 tarihinde eklendi. 16696 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HANGİ BAHÇELİ, HANGİ KILIÇDAROĞLU - Salih Doğan

HANGİ BAHÇELİ, HANGİ KILIÇDAROĞLU

     Verilen vaatler, öğütler, süslü sözler, sanal gündemler, değişik öneriler ve haddi aşan ithamlar vb. bu saydıklarımdan her hangi bir tanesi bilinenleri unutturmak için yeterli. Olayların her ne kadarı kapalı kapılar ardında gelişmiş olsa da, ağırlıklı olarak bir kanaat oluşturabileceğimiz kısmı ön planda tekrar tekrar dönüp durmakta. Yaşananlar böyle ulu orta cereyan ederken bazı şeyleri çok çabuk unutabiliyoruz.

    Her şeyi unutuyoruz ama her şeyi. Popülist yaklaşımlar bizleri mest ediyor ve popülist söylemler. Dikkat ettiniz mi bilmem ama genelde ülkeyi yönetmeye talip olanların bir kısmının söylemleri ve eylemleri bir birini tutmamakta.

   Seçim sonuçları üzerinden belirli bir zaman geçti, sağlıklı bir analiz yapmak için gösterilen performansları incelemekte fayda var.  Bir dizi görüşmeler yapıldı. Samimi veya değil buna karar verecek merci bellidir. Lakin bu süreçte birileri öyle kötü performans sergilediler ki akla mantığa aykırı. CHP Lideri Sn Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Sn Bahçeli’nin kullandığı üslüba dikkat edin.

 Sn Kılıçdaroğlu çıkmış ekran başına “görüşmelerden bir sonuç çıkmadığını ve koalisyon kurulamayacağını söylüyor” ve ekliyor “karar yüce Türk milletinindir”

Şimdi söyle bakalım Sn Kılıçdaroğlu madem karar yüce Türk milletinin

1-      Neden bu ülkede yüce Türk milletinin seçmiş olduğu başbakan (menderes) idama yürürken bu aklınıza gelmedi?

2-      Bu ülkede milletin seçtiği meclis tarafından seçilen cumhurbaşkanına (özal) sizin o dönemki genel başkanınız (Baykal) çıkıp “gerekirse onursuzca indiririz” dediğinde aklınız neredeydi

3-      Madem bu karar milletindi, neden bu milletin verdiği karar 28 şubat’ta ayaklar altındayken sesiniz çıkmadı.

4-      Milletimiz tarafından neredeyse yüzde 50’ye yakın bir teveccüh ile seçilen bir partiye ( AK PARTİ) kapatma davaları açılırken,367 garabeti dayatılırken, e-muhtıralar yayınlanırken aklınız neredeydi?

 

Bunlar unutulmayacak, unutturulmayacak. Sizler istediğiniz kadar söylemlerinizi değiştirin karaktersizlik sizin damarlarınızdaki asil kanda mevcut. Ve mevcudiyetinizin yegane temeli de bu. İnkar politikalarınızdan vazgeçin.

 

Şimdi gelelim Sn Bahçeliye:

Kendisi ekonomi uzmanı olmakla birlikte son zamanlarda biraz da güzel sanatlara merak sardı. Çarpıyor, bölüyor,üçgenler, beşgenler hadi bunlar neyse gülüp geçiyoruz lakin sn Bahçeli’nin gidişatı hiç iyi değil.

Soruyorum şimdi hangi Bahçeli ?

1-7 haziran akşamı çıkıp meşhur el hareketiyle efelenerek gerekirse erken seçim diyen Bahçeli mi? Yoksa seçimden kaçan Bahçeli mi?

2-Rahşan hanımın ağır ithamlarına karşı sus pus olan ve sesi çıkmayan Bahçeli mi? Yoksa Sn Cumhurbaşkanına hakaretler yağdıran Bahçeli mi?

3- Taban tabana zıt olduğu sol parti ile terörist başını ipten kurtaran Bahçeli mi? Yoksa merkez sağda tabanları uyuşan bir partinin liderini yüce divana göndermeye çalışan Bahçeli mi?

4-Birbirlerine ağır ithamlar söylenmesine rağmen merhum Ecevit’in yanında el pençe duran Bahçeli mi ? Yoksa kendisi gibi bir sağ parti olan Ak Parti’ye bütün kapıları kapatan Bahçeli mi?

 

Karar tabi ki de “YÜCE TÜRK MİLLEİNİNDİR” lakin sizler bu milleti aptal yerine koymayı bırakın.  Yaşananlar ortada açık ve net elbet bir gün bu yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz. Artık bu ülkenin ayaklarına pranga olmaktan vazgeçin ve tarihin “boş” sayfalarındaki yerinizi alın.

Ne demişler “ yiğit ölür kalır eseri eşşek ölür kalır semeri”

Hadi kalın sağlıcakla

Yazdır Paylaş
Diğer Salih Doğan Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber