Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 17 Temmuz 2015, Cuma 20:58:17 tarihinde eklendi. 14010 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇÖZÜM SÜRECİ - Fahri Demir

Çözüm süreci bildiğiniz üzere 2013 yılında oslo görüşmeleriyle başladı ve bugüne kadar kör topal getirildi. Bu süreçte gerek Türk halkı gerek Kürt halkı yani her iki tarafta kendilerine biçilen faturaları bedelleri ödedi ve hala ödemekte. Türk halkı gerek 17-25 aralık gerek gezi olaylarında gerek son iki yılda ekonomik durgunlukla gerek musulda konsolosluk çalışanlarının kaçırılmasıyla bunun bedelini çok ağır ödedi ve hala ödemekte. Kürt halkı ise önce kuzey ırakta sonrada kuzey suriyede işid belası ile savaşarak bedelini çok ağır ödüyor.
ÇÖZÜM SÜRECİ

       Çözüm süreci bildiğiniz üzere 2013 yılında oslo görüşmeleriyle başladı ve bugüne kadar kör topal getirildi. Bu süreçte gerek Türk halkı gerek Kürt halkı yani her iki tarafta kendilerine biçilen faturaları bedelleri ödedi ve hala ödemekte. Türk halkı gerek 17-25 aralık gerek gezi olaylarında gerek son iki yılda ekonomik durgunlukla gerek musulda konsolosluk çalışanlarının kaçırılmasıyla  bunun bedelini çok ağır ödedi ve hala ödemekte. Kürt halkı ise önce kuzey ırakta sonrada kuzey suriyede işid belası ile savaşarak bedelini çok ağır ödüyor.

        Burada göz ardı edilen bişey vardı. Neydi o 1983 te pkk yı çıkaran güçler elleri kolları bağlı bir şekilde çözüm sürecini seyretmeyecekti ne yaptı önce kuzey ırağın petrolini amerika açıklarında durdurup el koydu sonra hemen ertesinde işid birden musula girdi ve türkiye konsolosluk çalışanlarını rehin aldı ardından işid kuzey ırağı karış karış işgal etti ve bununla da yetinmeyip kuzey suriyede kobanide işidi kürtlerin başına bela etti  mesaj çok açıktı her iki taraf içinde bu yaptığınızın bedeli ağır olur denildi iki tarafa d a açık ve net bir şekilde peki bu iki taraf ne yaptı bir süre devam etti ve sonra tamamen sonlandırdı ve dün pkk tek taraflı ateşkesi bitirdiğini açıkladı peki hükemet ne yaptı pkkyıçok zor günler bekliyor dedi ve ufak ufak hazırlıklara ve iki taraf arasında küçük çaplı çatışmalar başladı ve 1983 geri dönüldü her şey yeniden başlayacak bir 40 yıl daha binlerce can fidan toprağa verilecek kimisi şehit olarak kimisi hain olarak yine binlerce ana gözyaşı dökecek kimisi şehit oğluna kimisi terörist oğluna ama bunun önüne geçilebilir bunun önüne geçmek için şimdi bu iki tarafa düşen bu müdahaleyi kendi lehlerine çevirmek ve onların bu kirli oyunlarını başlarına geçirmk nasıl mı birleşerek çünkü düşman aynı ortak ve bu düşman iki kardeşin birleşmesini istemiyor peki bu iki kardeş 1000 yıldır kardeş 1000 yıllık dostluk kardeşlik öyle bir iki tane şerefsiz sömürgeci devletin çabasıyla kopartılamaz şimdi kardeşlik birlik dostluk zamanı herkes birbiriyle ekmeğini bölüşecek ki bölüşüyoruz şimdi her zamankinden daha büyük bir dostluk kardeşlik kurulabilir bunun önü açık yoluna çıkmak isteyenleride ezip geçecek tecrübe ve yeteneğe sahip bu iki millet bu iki ırk malazgirtte istanbulda çanakkalede kurtuluş savaşında bunu yedi düvele gösterdi şimdi yeniden tarih yazma zamanı şimdi yeniden yedi düvele bu dosluğu gösterme zamanı haydi bismillah

Yazdır Paylaş
Diğer Fahri Demir Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber