Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 23 Haziran 2015, Salı 11:14:02 tarihinde eklendi. 24648 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BU PAZAR KIYAMET KOPSA - Salih Doğan

BU PAZAR KIYAMET KOPSA

     Bu gün her şeyi bir kenara bırakmak istedim. Zira ortalık toz duman göz gözü görmüyor, gündem anlık değişiyor, senaryolar ardı ardına açıklanıyor. Pazarlıklar çalışmalar yürütülüyor kapalı kapılar arkasında. Karşılıklı ikramlar yapılıyor tabiri caiz ise siyasi rüşvetler alenen hepimizin gözleri önünde altın tepsilerde sunuluyor.

   Bunu da gördün güzel ülkem, bunu da. Yıllardır boşuna yaşamışız bu güzel topraklarda, anlamamışız Mevlana’yı, Yunus’u, Hacı Bektaşi Veli’yi, Pir Sultan’ı Karacaoğlan’ı anlamamışız. Anadolu’nun mayasını yoğuran erenlerimizi, değerlerimizi anlamamışız. Ayaklar altına almışız tüm değerlerimizi.

   Soralım kendimize ne yaptık? Oturalım düşünelim nereye gittiğimizi. Dünya üzerinde binlerce Müslüman kardeşlerimizin nasıl acılar içerisinde olduğunu biraz anlamaya çalışalım, kulak verelim onların sesine. Gazze’ye, Suriye’ye Somali’ye Mısır’a, Mezhep çatışmasının zirve yaptığı Irak’a Uygur Türklerinin katledildiği Çin’e bir bakalım. Demokrasi’nin demir parmaklıklar ardına bedenini mahkûm ettiği, lakin fikirlerine zincir vuramadıkları Mısır’ın Cumhurbaşkanı Mursi’ye bakalım. Adım adım ölüme yürüyen ihvan üyelerine bakalım. Davaları hak olan Allah’ın yolundan sapmayan yiğitlere bir bakalım.

   Ümmet coğrafyası yerle yeksan olmuş. Arap Ülkerleri liderlerine söyleyecek bir sözüm yok petrolün peşine takılmış Batı’nın ve ABD’nin güdümünden çıkmaya niyetleri yok. Bir düzen tutturulmuş gidiyor. Buna karşı duranlar ya tarihin tozlu sayfalarında yerini alıyor, ya da Mısır’da olduğu gibi mahkûm ediliyor.

Ya Resulallah;

‘’ Sen gittin ümmetin çaresiz kaldı. Öksüzler yetimler sahipsiz kaldı. Dünyada dört bir yanı zulum sardı.

Mazlumlar, yetimler boynu bükük garip kaldı. Nerdesin gözyaşlarımız sel oldu. Nerdesin ümmetin perişan oldu.’’

   Her defasında ümmetim diyen o gül yüzlü Nebi’nin karşısında yarın ahirette ne diyeceğiz? Ümmetin yaşadığı sıkıntılara ne kadar çözüm ürettik veya onların sesine ne kadar kulak verdik büyük bir soru işareti. Peki, onlara el uzatan yardım edenlere biz ne kadar destek olduk?

Sokağa her defasında çıkıp bu Pazar seçim olsa diyorlar ya hani anket firmalarımız;

Bir de ben sorsam ‘’BU PAZAR KIYAMET KOPSA’’

Hangimiz hazırız.

 

 ‘’Allah emrinde galiptir. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler.’’

Selam ve dua ile…

Yazdır Paylaş
Diğer Salih Doğan Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber