Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 16 Haziran 2015, Salı 18:56:35 tarihinde eklendi. 12835 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erken Seçim Tedbiri TEL ABYAD - Bihoca

Git gide şanlu urfa tarafında sanki bir sınırhattı çiziliyormuş görüntüsü oluşmaya başladığını düşünüyorum.
Erken Seçim Tedbiri TEL ABYAD
Evet Bu gün iki Köşe yazarının yazılarını okuyarak her zaman ki gibi ortamın nabzını ölçmek istedim. Bir Tanesi Her Zaman okuduğum ve okumaktan zevk aldığım Ergün DİLER Diğeride ilk defa okuduğum. Doğrusunu söylemek gerekirse pekte köşesinden pek haz almadığım Ertuğrul ÖZKÖK her zaman değil sanırım bir seferlik bir deneyimdi.  
TEL ABYAD tehlikesine biraz ileriden bakalım diyorum.  
 
Git gide şanlu urfa tarafında sanki bir sınırhattı çiziliyormuş görüntüsü oluşmaya başladığını düşünüyorum.  İleride Türkiye olarak bize ne gibi sorunlar oluşturur.  Türkiye Cumhuriyeti olarak buraya ne gibi önlemler almamız gerekiyor ? Şeklinde bir çok soru ve cevap için kamuoyunun daha çok konuşması gerektiğine inanıyorum.  TEL ABYAD acaba bir erken seçim önlemi olarak  ÜSTAKLIN oyunu olabilir mi ? malum önümüzdeki günlerde de seçimden sonra Meclise giren partilerin hükümeti kuramayacağı söz konusu.
 
Bütün Dış Güçler gözlerini Türkiye'ye Çevirmiş Durumda. Özellikle Dingilizler,israilliler,Fransızlar ve Almanlar başta olmak üzere. Kendi Yol haritalarını belirleme aşamasındalar şu anda;  50 Yıllık 100 Yıllık uzun vadeli planlarını yapan ülkelerin orta doğu planları şu anda Milletin Çıkmaza soktuğu partilerin Mecliste Hükümet kurma çabaları biraz ülke olarak bize zaman kazandırdı. 
Milet'in 2015 Seçimindeki mesajını nasıl algıladınız. Ne Anladınız bilemiyorum, da benim bazı fikirler edinmemi sağladı bu geçtiğimiz günlerde meydana gelen koalisyon çabaları gazete manşetleri vs. 
Bir Kez daha milletin bir bütün olarak düşünen , kararını veren ve verdiği kararlar ile dünya'ya yön verebildiğine şahitlik etmiş olduk. Peki Millet Olarak Politikacılara, Dış Güçlere nasıl bir mesaj vermiş olduk.  Birazda bunların üzerinde duralım.
 
1.  Kimin Milletin istikbalini ,geleceğini ve refahını düşünüp milleti bir bütün olarak kabul ettiğini ,Milletin mesajını net olarak aldığını gördük.
2.  Kimin Milleti bir bütün değil parça parça düşündüğünü ve böyle kalmasından yararlandığını bildiğimizi gösterdik.
3.  Millete sitem edenlere Millet olarak bir fırsat verdik.
4.  Düşüncemizin birlik ve beraberlik olduğunu en azından yarımızdan fazlasının böyle düşündüğünü ve Millet olarak bizden destek almak isteyen politikacıların bu şekilde düşünmesi gerektiğini gösterdik.
5.  Gidişattan memnun olmayanların nankörlük ettiğini bildiğimizi ve bunu bir daha bazı sıkıntıları göze alarak tekrar tekrar göstermiş olduk.
6. Millet olarak Mecliste öyle bir partiler soktuk ki, Bunların Hükümet kurma ihtimallerini olmadığını bilerek soktuk. Hükümeti kurabilir ve Gidişatın aksi istikamette bir seçim yaparlarsa diye tedbir olarak onlara Ak Parti gibi bir Güçlü Muhalefeti musallat ettik.
7.  Erken seçimde Asıl Mesajı bizim aramıza fitne fesat katanlara göstereceğiz ALLAH'ın izni ile bunu bütün herkes görecek dost görecek Düşman Görecek. Millet olarak Erken seçimde yapacaklarımızı zaten Cumhurbaşkanlığı seçiminde gösterdik ama sanırım anlamamışlar. Bekleyin ve görün. İslamın imanın yükselişini. Bunlar Sadece Fragman'dı. 
 
***** Milleti Hafife Almanın yada Koyun benzetmesi yapmanın bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. TEL ABYAD 'a Neler Yapıldığının ve amacının ne olduğunu bilmiyoruz zannetmeyin.... *****
Yazdır Paylaş
Sezai Duman - 2015-06-16 19:21:09
enteresan fikirleriniz var
Diğer Bihoca Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber