Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 15 Haziran 2015, Pazartesi 13:42:33 tarihinde eklendi. 17128 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİZCE HANGİ TARAF SAMİMİ - Salih Doğan

 SİZCE HANGİ TARAF SAMİMİ

   Bir tarafta tüm siyasi riskleri göze alarak, ülkenin kanayan bir yarası haline gelen terör sorununu, her şeye rağmen çözmeye karar veren, eylem ve söylemlerini bunun üzerine inşa eden Erdoğan ve ona inanan kitleler, bir diğer tarafta ise söylemlerine barış özgürlük ve demokrasi kavramlarını oturtmuş, lakin eylemlerini kan ve gözyaşı üzerine bina eden bir irade (her ne kadar irade denirse)

Şimdi sizlere başbakanlığı döneminde Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti grup toplantısında yapmış olduğu konuşmayı hatırlatmak istedim.

‘’Türkiye’nin bir zenginlik olarak gördüğümüz tüm farklılıklarını birbirinden ayırmak birbirine rakip ve düşman gibi göstermek kimin haddine?

Selâhaddin Eyyubi’nin sancağı altında Kudüs’ü fethederek orayı bir barış ve huzur şehrine çeviren ordunun neferleri biz değil miyiz?

Çaldıran’da Yavuz Sultan Selim’in ordusunda bir birine kardeş olan biz değil miyiz Yemen’de Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kut'ül Ammare’de, vatan topraklarını birlikte savunan birlikte şehit olan birlikte gazi olan biz değil miyiz?

Kurtuluş savaşının kahraman evlatları hep birlikte biz değil miyiz?Cumhuriyeti kuran ortak idealler ve ortak hedefler doğrultusunda yükseltenler bizler değil miyiz?

İstiklal marşımızı dinlerken hepimizin yüreği kabarmıyor mu? Yemen türküsünü dinlerken hepimizin gözleri yaşarmıyor mu? Fuzuli’nin şiirleri nasıl ruhumuza hitap ediyorsa, Ahmet’i haninin dizeleri de aynı şekilde bizi umutlandırmıyor mu?

Neşet Ertaş gönül dağı dediği zaman her birimizin tüyleri ürperiyor, aynı şekilde ŞivanPerver’de Halepçe dediğinde,Hazal dediğinde gönül dünyamızın derinliklerine dalıyoruz.

Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş-ı veli,  Karacaoğlan,  Pir sultan Abdal bu toprakların mayasını yoğururken Cudi’nin,Munzur’un eteklerinde dolaşanlarda aynı topraklara aynı kardeşlik mayasını atıyor.

Horon bizim horonumuz,  zeybek bizim zeybeğimiz, halay bizim halayımız, zılgıt bizim zılgıtımız, bizi birbirimizden ayırmak kimin haddine?Bizim kardeşliğimize kast etmek kimin haddine? Bizi birbirimize düşürmek kimin haddine? Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlarını birbirine ayrı gayrı görmek kimin haddine? Bu ülkede Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığı üst kimliği adı altında yer alan her etnik kökendeki insan;Kürt’üyle, Laz’ıyla, Türk’üyle,Çerkez’iyle Gürcü’süyle bizim kardeşimizdir buna kimse gölge düşüremez.’’

    Yapmış olduğu bu  konuşmaya istinaden söylediklerinin lafta olmadığını anlamak için profesör olmaya gerek yok. Yapılanlar ortada özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bu güne kadar yapılmayan yollar, hastaneler, üniversiteler, adalet sarayları, havaalanları hepsi ortada. En önemlisi de depremde yerle bir olan ancak kısa sürede yeniden inşa edilen Van ortada.

Şimdi soruyorum sizlere; söylemleri ve eylemleri örtüşen Sn Recep Tayyip Erdoğan ve ona inanan kitleler mi? Yoksa söylemlerinde barış demokrasi ve özgürlük naraları atıp eylemlerinde kan gözyaşı ve baskı esaslı olan bir grup mu samimi? Takdir milletimizin. Saygılarımla.

Yazdır Paylaş
Diğer Salih Doğan Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber