Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 13 Haziran 2015, Cumartesi 03:44:59 tarihinde eklendi. 17347 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Bazı Gönüllerdeki Koalisyon - Bihoca

Koalisyon hakkında ortalığı bir kolacan etme hevesiyle parmaklarımı hızlıca klavyede gezdirip internet'e Sorf yaparken hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın köşesine denk geldim.
İşte Bazı Gönüllerdeki Koalisyon
Koalisyon hakkında ortalığı bir kolacan etme hevesiyle parmaklarımı hızlıca klavyede gezdirip internet'e Sorf yaparken hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın köşesine denk geldim. Aslında pek okumayı sevmem Ahmet Hakan'ın yazılarını oldum olası bir çekiciğini göremedim. Söz konusu Türkiye'nin gündemi olan koalisyon,Hükümet arayışları olunca kim ne istiyor diye bi göz gezdirdim. 
 
En doğal hakkı kendisini kötülemek amacıyla yazmıyorum bu yazıyı kesinlikle netice itibari ile beli bir kitlesi takipçisi olan bir Yazar Hemde Hürriyet gibi bir yerde herkesi yazar yapmazlar değil mi ? Yan Ankarada dayınız olacak veya istedikleri özelikleri barındırmanız gerekiyor. Özelikle patronun sevdiği şeyleri yazıyorsanız bu sizin önünüzü açar, malum ülke olarak zor ve sıkıntılı bir dönemi yaşıyoruz. 
 
Herkesin kendine göre bir safı ve çıkarları var. Neyse sözü fazla uzatmadan konumuza gelelim. Hakan Beyin yazısını okurken gözüme çarpan bir kaç noktaya değinmek istiyorum.  Bu arada istediği koalisyon modelinide yazalım ki herhangi bir art niyet aramasın kimse.  Hürriyet yazarlarından Ahmet Hakan'ın istediği koalisyon modeli AKP & CHP Görünürde en Güçlü koalisyon olarak gözüküyor. Ve Bu koalisyonun bizlere neler kazandıracağınıda eklemeyi ihmal etmemiş sağolsun.
Örneğin ; 
* Beyaz Bembeyaz bir sayfa açılacak.
* Büyük , Çok Büyük bir uzlaşma sağlanır. (Kiminle dersiniz ? Buna değineceğiz tabiki)
* Piyasalar Coşar.
* Ab Perspektifi Yeniden devreye girer. 
* Cumhurbaşkanı Doğal sınırlarına çekilir. (işte Asıl hedef devam...)
* Ak Parti'nin Chp ye dair anlattığı öcü hikayeleri son bulur. (Yani Chp Sütten Çıkmış Ak Kaşık demek istiyor herhalde)
* Çözüm süreci Kaldığı yerden devam eder (HDP siz Çözüm sürecini baltalamak adına yapmadığını bırakmayan Doğuda hiç bir yerde birinci parti ikinci parti olamayan CHP ile Hadi canım sende :) )
* Orta Doğu Politikası yeniden ele alınır. (Bu zaten başlı başına bir yazı konusu olurda bunada geleceğim merak etmeyin...)
* Adil ve Eşit Paylaşım Dönemi başlar. (Bak burasıda mühim :) )
 
 

Daha varda ben anca bu kadarına tahammül edebildim. İnanın okuyamadım hani bir laf vardır. Burama kadar geldi.

* Beyaz Bembeyaz bir sayfa açılacak.   

Yahu diyerek biraz tepkili ,biraz tem kinli, biraz sinir bir hitapla başlayayım. Chp nin olduğu yerde Beyaz sayfa nasıl açılsın. Bu Güne kadar  sadece olmaz demeyi bilen. Sadece hayır biz istemiyoruz.  Evet Ülke menfaatine de olsa biz hükümetin hiç bir şey yapmasını istemiyoruz. Diyen bir Partiyle sayfa açamazsınız onada istemiyoruz derler.... Tabi emir gelirse o ayrı :)

* Büyük , Çok Büyük bir uzlaşma sağlanır.

Peki kiminle CHP ile mi Yoksa patronunuz Aydın Doğan , murdoch ve Baronlar ile mi ?

* Piyasalar Coşar.

Bakın çıkın sokağa vatandaşa sorun olmadı, çocuklara sorun onlar bile size diyecekler ki Chp ile koalisyon olduğu gün piyasalar çöker...
 

* Ab Perspektifi Yeniden devreye girer. 

Bakın burası çok net bir mesaj içeriyor. Ab posta koymayacak ne diyorsa kabul edecek. Kraliçenin eteğini öpecek ne derse onu yapacaksınız... Rahmetli Erbakan hocanın bir lafı vardı ve bir çok video montaj yapan komik kardeşlerimizde kullanırlar evet hatırladığınız gibi, Hadi Oradan .....

* Cumhurbaşkanı Doğal sınırlarına çekilir. 

Bize özelikle aydın doğan medyasına ,murdoch , Kraliçe, AB, ye posta koymayacak sürekli bir yerlere gitmeyecek. Ülke ülke dolaşıp Türkiye'nin prestijini artırmayacak. Müslüman Osmanlı'yı  hala bekleyen yol gözleyen insanlara kucak açmayacak. Orta Doğu Projesi dedikleri aslında Müslümanları kendi kanında boğmak anlamına geldiğini biz bilmiyoruz zannediyorlar. İşte bu yüzden yanılıp sürekli yeniliyorsunuz. Siz Bu yollardan geçerken bizim ecdadımız bu yolları yapan ve siz giderken geri dönenlerdir.

 * Adil ve Eşit Paylaşım Dönemi başlar.

İşte burası çok Mühim, Mutlaka üzerinde Durulması gerekiyor diye düşünüyorum. Öncelikle aslında aktarmak istenilen mesaj biz artık tüyü bitmemiş yetimin hakkına göz bile dikemiyoruz. Sayın Erdoğan'a söyleyin bari gözlerimizi açalım. Biliyoruz Eskisi gibi Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını bijamayla karşılama dönemi bitti ama biraz fazla üstümüze geliyorsun mesajıdır. Açıktır. Nettir. Tabiki görmek isteyene. Öfkeyle kinle bakmak görmeyi zorlaştırır. 
 
Not: Çözüm sürecine değinmeye gerek yok çünkü CHP nin olduğu hiç bir yerde Çözüm olmamıştır. Sadece Çözümüsüzlük hükümsürmüştür. inanmayan izmir'e Baksın  :)
 
Yazdır Paylaş
Diğer Bihoca Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber