Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 12 Haziran 2015, Cuma 20:06:50 tarihinde eklendi. 17121 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HER KARANLIK GECENİN BİR SABAHI VARDIR - Salih Doğan

HER KARANLIK GECENİN BİR SABAHI VARDIR
 

     Bir seçimi daha geride bıraktık. Türkiye’de göz ardı edilmemesi gereken bir sonuç ortaya çıktı. Ak parti girdiği ilk seçimden bu güne kadar, tüm seçimlerde bayrağı en önde taşımakta ve bu ülkenin omurgasını oluşturduğunu bizlere bir kez daha göstermiş bulunmaktadır.

    Türkiye haritasını göz önüne getirdiğimizde bu söylediklerimin ne anlam ifade ettiğini bir kez daha görmüş olacaksınız. Partilerden bir tanesi kürt milliyetçiliğini esas almış ülkenin bir köşesine sıkışmış durumda, bir diğeri türk milliyetçiliği esaslı politikasıyla ülkenin yarısında yok, ve son olarak laiklik eksenli cumhuriyetin kuruluş temellerine dayalı politikalarıyla sahil kesimine hitap eden ne yazıkki ülke genelinde var olmayan bir parti.

    Bu kapsamda değerlendirmede bulunursak ülkenin tamamında var olan ve her bölgede milletvekili çıkarmış bir ak parti bu ülkenin belkemiğini oluşturuyor dersek yanılmış olmayız. Bakmayın onların bu denli üzgün olduklarına, ülke genelinde %40 oy oranına ulaşmış, en yakın rakibine fark atmış bir teşkilatın derdi birilerinin hafızası almayacak kadar büyük.

    Üzüntüleri Suriye’li kardeşlerinedir, Filistin’li kardeşlerinedir, Somali,Pakistan,Afganistan,Irak ve ümmetin nefes aldığı tüm topraklardaki kardeşlerinedir. Tüm dünya onlara sırtını dönmüşken ümmetin sesi olan Türkiye’nin önünü kesmeye yönelik yapılanlaradır üzüntüleri.

    işte böylesine geniş ve kapsamlı düşünen bu teşkilatın kaybetmesi söz konusu olamaz. Sonuçları ne olursa olsun bazı konuları irdelemekte fayda görüyorum. Her ne hikmetse bu seçimde birileri çıkıpta seçimlerde hile olduğunu, trafoya giren kedileri ve elektrik kesintilerini dillerine dolamaz oldu. Ne hikmetse demokrasi kazandı diye bir hışımla çıktıkları kameralar karşısında pişkin bir ifadeyle konuşmaktan geri kalmadılar. Bu bile onların yıllardır nasıl bir hezeyan içerisnde olduklarının bir göstergesidir.

    Böyle bir acziyet içerisine düşmüş partilerin nasıl koalisyona ortak olacaklarını aklımın ucundan bile geçiremiyorum. Zira meydanlardaki söylemlere bakarsak olası bir koalisyonun ömrünün uzun olacağı kanaatinde değilim. Her yol yine meydanlara yine erken seçimlere çıkmaktadır.

  Unutmayalım;

Her karanlık gecenin bir sabahı vardır.

Her kışın baharı vardır.

Karanlıktan aydınlığa çeviren, hüzünleri ferahlığa tahvil eden, bir yüce el, bir yüce kudret vardır.

Yusuf'u kuyudan alıp, Mısır'a Sultan eden bir güç vardır.

Musa'yı Firavun'un sarayında yetiştirerek, oraya hakim kılan bir güç vardır.

Firavunları, zalimleri, hainleri zillete mahkum eden, mazlumun ahına cevap veren, sabredeni mutlaka zafere ulaştıran bir irade vardır.

Selam ve dua ile...

 

Yazdır Paylaş
Muahmmed Yunus Emre ÇELİK - 2015-06-12 20:47:01
Ellerine sağlık abi:)
Diğer Salih Doğan Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber