Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 09 Haziran 2015, Salı 00:45:32 tarihinde eklendi. 11634 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kürtler Neden AKP'den Uzaklaştı... Özeleştirisi - Bihoca

Bölgede çok fazla bulunmasamda akrabalarımın büyük çoğunluğu Adana Mersin Mardin Şırnak istanbul'un çeşitli semtlerinde yaşamaya ve düşüncelerini yakınlarına aktarmaya devam ediyor.
Kürtler Neden AKP'den Uzaklaştı... Özeleştirisi
7 Haziran Genel Seçim de Kürtler neden AKP'den uzaklaştı,  Vb. bir çok sorunun yanıtını birlikte arayalım dilerseniz. Özeleştri yapıyoruz sonuçta...
 
* Evinize Kimse gelip oyunuzu kime vereceksinizi diye soran oldu mu ?
* Ak Partili olduğunuzu trafınızdaki insanlar bildiği için eviniz işaretlendi mi ?
* Ak Partili olduğunuz için Kendi milletiniz sizi hain olarak andı mı ?
* Bütün bunlar olurken devlet olarak bunu yapanların Hukuki yaptırımlarını gerçekleştirdi mi ?
* HDP li olmayan insanların özgür iradeleriyle istediği partiyi seçebileceğini ve sonucunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağının garantisini devlet olarak sağlaya bildi mi ?
* Kapı kapı dolaşıp insanları tehdit edenler yakalandı mı ? Topluma bunlar bunun için yakanlandı şuçları insanları tehdit etmek diye bildi mi ?
* Kobani Kumpasında Devlet kendini ifade edebildi mi ? Anlatmadı demiyorum ifade edebildi mi ? inandıra bildi mi ?
* HDP ye Sadece Kürtler mi oy vererek meclise soktu ?
* ...(Bunu sildim... Yazılmaması gerektiğine kanaat getirdiğim için)
 
Şimdi Yukarıdaki maddeleri Tek tek cevaplayalım. Ancak bir unsuru göz önünde bulundurmaya da gayret edelim lütfen. Elinizi vijdanınıza koyarak cevaplayın.
Oyların neden düştüğünü o zaman anlayacaksınız. Bir de sosyal Ağlarda gözüme çarpan ve beni bir kürt kardeşiniz olarak. 33 Yaşındayım ve 13 senedir AKP Dışında hiç kimseye oy kullanmadım.
Ailemden de sadece bir Yerel seçimde aile fertlerimizden bir kişi Oyu Memleket e olduğu ve CHP den Amcam aday olduğu için oy vermek zorunda kaldım kalanlarımız yine oyunu AK Partiden yana kullandı.
Bu Güne Kadar Ak Parti dışında bir partiye oy vermeyen ve verdirmeyen bir Kürt Kardeşiniz olarak. Sosyal ağlarda Özellikle Van daki kardeşlerime yapılan itham beni çok incitti.
Başlık Şu Hep aynı zaten. Van daki deprem tekrar etsin diye dua edenler, Yaptığım yardımlar haram olsun diyenler ! Size Tek bir şey sormak istiyorum. Biz Vandaki depremde ALLAH Rızası için mi ? Yoksa AKP Oy versinler diye mi Yardım ettik...
Allah Rızası için yardım ettiysek Bu kin niye ? Oy için yardım ettiysen o zaman sözüm yok orada yaşayıp onların yaşadıklarını yaşamadan uzaktan ahkam kesmek kolay !
 
Biz Olmak her zaman Ben Olmaktan iyidir kardeşlerim biz millet olarak AKP CHP MHP HDP yi meclise soktuk... Kimse bu işten kendini soyutlamaya kalkmasın, herkes taşın altına elini koymadan taş yerinden oynamaz
taş yerinden oynamadan da yol açılmaz diye düşünüyorum...
 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Bihoca Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber