Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 20 Nisan 2015, Pazartesi 13:41:27 tarihinde eklendi. 12515 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selavatlar ve rahmet ayları... - Huzeyfe Said

Selavatlar ve rahmet ayları...
Selavatlar ve rahmet ayları... Her ne kadar hicri olarak tam tutturamasak da miladi olarak kutlu doğumu 20 nisanda sabitledik. Kutlu doğum haftası adı altında Türkiye müslümanları olarak manevi iklimde buluşmayı başardık. Her yanda selavatlar ve peygamberimiz için yazılan şiirler ile genel bir yöneliş tezahür etti.

Birkez daha gördükki bu milleti Dinden başka hiçbir oluşum bir araya getiremiyor. İnanç çatısı altında yanyana geldiğimizde, alemdeki etkisini bir kavrayabilsek o mübarek çatının altından burnumuzu bile çıkarmazdık.

Bu çatının altında olduğumuzda hiçbir fitne yapmurunun bizi ıslatamayacağını, hiçbir ayrılık rüzgarının bizi dağıtamayacağını bir anlayabilsek... Bir ucu ebediyette olan manevi halatlara sımsıkı yapıştığınızda İslam güneşinin parıl parıl parlayacağına şahit olacağız.

Bunun ispatını 1400 senelik İslam tarihinde bulmak mümkün..
Mübarek üç ayların gölgesinin üzerimize düştüğü şu günlerde Olabildiğince, elimizden geldiğince sırtımızı döndüğümüz Kuran ve Sünnete yüzümüzü çevirsek, maneviyat güneşinin sıcaklığını kalbimizde hissedeceğiz.

Bizi Receb ayına ulaştıran Rabbimiz; Şaban ve Ramazan ayına da ulaştırsın. Amin. Ahirzamanda beklenen kutlu doğumun sevincini birlikte yaşamak dileği ile...
Yazdır Paylaş
Diğer Huzeyfe Said Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber