Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu yazı 01 Ocak 2018, Pazartesi 20:13:22 tarihinde eklendi. 211757 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bereketi Misafirde Haramı Şeytanda Ara - yunus Destebaşı

 Bereketi Misafirde Haramı Şeytanda Ara
Ey günahkar kul, hadsiz nefis bilmezmisin ki Allahın kelamıdır dogru olan, hayırlı olan neden yönelme ihtiyacı duyarsın şeytani nefsine neden Allaha yönelmek yerine Allaha savaş açmak için can atarsın.
 
 
Haramlara uymak Allaha İtaatsizlik degilmidir. Neden Hayırda yarışmak yerine haddini aşmış nefse ve şeytana itaat edersin. Siz şeytandan dahamı aciz ve zavallısınız. Sormak istiyorum. Nerede yazıyor içkinin faydalı oldugu nerede yazıyor arpanın suyundan içkinin oldugu. 
 
 
İçki içen kime sorsak aldıgımız cevap aynı o içki degil arpa suyu diyorlar. Arpanın suyunu sıksanız olur mu içki. Kimine göre Arpa Berekettir kimine göre Arpa Nimettir kimine göre ise Arpa içkidir. Ne acı degil mi. Arpayı kimileri nefsine alet eder evinin bereketini kaçırır, kimileride  sofrasına nimet eder sofrası bereketlenir. 
 
 
 
Çocuklar aileden ne görürse onu yapıyor onu uyguluyorlar içki içen babaya yazık, arkasından gelecekleride harama yöneltiyor. Allaha ailecek savaş açıyorlar münafıksınız diyincede zorlarına gidiyor. Be hey gafil nefis sen Allaha itaat etmezsin Allaha iman etmezsin lakin bereket beklersin VAllahi içki giren eve bereket girmez. Af dile ey gafil nefis af dile ey gafil kul çünkü senden büyük Allah var. 
 
 
 
Birde sanıyorlar ki bu hayatta mücadele etmeden cennete girecekler vAllahi yalan önce sen Allah rızası için mücadele et bir Allah mükafatını verir. Bir hikaye var ya hani içki içenlerin dilinde o hikaye"  adamın birisi içmiş içmiş her gece içmiş ve bir gün ölmüş yanında da cenneti kazanmak için çalışan, Allaha yönelen bir adam varmış içki içen cennete gitmiş cennet için mücadele eden cehenneme  gitmiş " insanları kandıran hikaye bu işte 
 
 
 
Yanılgıya düşüren hikaye, samimiyet önemli elbet lakin bir tek samimiyet degildir önemli olan, onun rızasını kazanmaktırda. Ey gafil nefis yanlış hikayeler  seni ancak cehenneme sürükler kanmayasın şeytana sen hiç gördün mü çalışmayan, mücadele etmeyen insanın zengin ve mutlu  oldugunu mücadele etmeden kazanılan paranın, nerede görülmüş insanı mutlu ettigi ki, diyebiliyorsun cennetin bu kadar ucuz oldugunu. Cenneti kazanman için Allahın rızasını kazanman gerek ve Allaha savaş açarak Allahın rızasını kazanamazsın.
 
 
 
Lakin Allah sana imkan vermiş diyor ki tövbe et ve kurtul. Bir kere tövbe edince Allah  günahlarını siecegini söylüyor neden halen savaş açmak için can atarsın ey gafil nefis...
Yazdır Paylaş
Diğer yunus Destebaşı Yazıları
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber