Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu haber 2018.07.13, 05 tarihinde eklendi. 95 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Almanya Federal Yargıtay Başsavcısı Frank: Dosyayı kapatmayacağız

Almanya Federal Yargıtay Başsavcısı Frank: Dosyayı kapatmayacağız Almanya Federal Yargıtay Başsavcısı Frank, terör örgütü NSU davasında kararın son olmadığını, dosyayı kapatmayacaklarını söyledi.


Almanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldüren neo-Nazi terör örgütü aşırı sağcı terör örgütü Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) davasında, Beate Zschaepe'ye ömür boyu hapis cezası verildi.

"Tüm yeni izleri takip edeceğiz"

Almanya Federal Yargıtay Başsavcısı Peter Frank Frankfurter Allgemeine gazetesine yaptığı açıklamada davayla ilgili hala cevapsız kalan bazı soruların olduğunu söyledi. Frank, yardım ve yataklık yapan daha başka kimlerin olduğu, sanıkların silahlarla neyi amaçladıkları gibi sorular olduğuna dikkati çekerek, ''Bu nedenle tüm yeni izleri ve ipuçlarını takip edeceğiz. Burada gerçekçi olup yanlış sözler verilmemeli" dedi. 

"Biz dosyayı kapatmayacağız"

Başsavcı Frank, davanın sona erdiğinin hatırlatılması üzerine, ''Ama yine de biz dosyayı kapatmayacağız. Eyalet Yüksek Mahkemesinin kararı bizim için bir son değil.'' değerlendirmesinde bulundu.

Medya ve siyasetin soruşturmalara olan ilgilerinin hayli yüksek olmasının doğal olduğunu kaydeden Başsavcı Frank, kolluk kuvvetleri ve güvenlik makamlarının, NSU'nun cinayet serisinin ardındaki ırkçı güdüyü yıllardır fark edememesinin derin izler bıraktığını ve güven kaybolmasına yol açtığını vurguladı.

Frank bu nedenle NSU örgütünün gün yüzüne çıktığı gün olan 4 Kasım 2011'in savcılık için hala soruşturulması gereken bir görev olduğunu söyledi. 

Kaynak: AA 


Haber Kaynağı :
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : nsu dava karar
Diğer Haberler
Diğer Videolar
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber