CHP 'Millet İçin Geliyoruz' diyecek
HGS milli parklarda yaygınlaştırılacak
15 Temmuz'da Sultanbeyli'deki FETÖ davası
Dışişleri Bakanlığı: ABD'den engelleme gelirse karşılık vermek zorunda kalırız
Bu haber 2018.03.13, 03 tarihinde eklendi. 171 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AP Başkanı Tajani: Suriye'de insanlık yok oluyor

AP Başkanı Tajani: Suriye'de insanlık yok oluyor Avrupa Parlamentosu Başkanı Tajani, Doğu Guta'da şiddete son verilmesi çağrısında bulunarak, hiçbir şeyin masum insanların katledilmesini haklı gösteremeyeceğini bildirdi.


Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, Strazburg'da toplanan AP Genel Kurulunun açılış konuşmasında, Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin Doğu Guta kuşatmasına değindi.

Kuşatmanın binden fazla can kaybına yol açtığına ve bölgede binlerce yaralı bulunduğuna işaret eden Tajani, şiddet sarmalının daha kötüye gittiğini, bu nedenle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararının acilen uygulanması gerektiğini kaydetti.

"Suriye'de insanlık yok oluyor. Gelin insanlığımızı kaybetmeyelim." çağrısında bulunan Tajani, masum insanların katledilmesinin hiçbir koşulda meşru gösterilemeyeceğini ifade etti.

Tajani, Cenevre süreci kapsamında siyasi bir çözüm bulunmasının önemine işaret ederek, yaralıların tahliyesi için de sürdürülebilir bir barış tesis edilmesi uyarısında bulundu.

Kaynak: AA


Haber Kaynağı :
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Diğer Videolar
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
Başkanlık sistemine Geçelim Mi ?
Hayır
Evet
sanalbasin.com üyesidir
haber
toplistim.xyz toplist oToplist | Türkiye'nin Yeni Toplisti TOPlist