Siyasilerden 'Çanakkale Zaferi' paylaşımları
Londra'da İslamofobi, Trump ve ırkçılık karşıtı protesto
Çin’den ABD’nin Tayvan ziyareti kararına tepki
Eski CIA Direktöründen Trump'a sert sözler: Amerika seni yenecek
Bu haber 2018.03.01, 07 tarihinde eklendi. 1439 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Ateşkes kararında sayılan yerler arasında Afrin yok

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Ateşkes kararında sayılan yerler arasında Afrin yok Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Birleşmiş Milletler'in ateşkes kararıyla ilgili, "Sayılan yerler arasında Afrin yok. Zeytin Dalı Harekatı'nı etkilemeyecek." dedi.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, erken seçim iddialarına yanıt vererek seçimlerin vaktinde yapılacağını söyledi. 

Bozdağ, Birleşmiş Milletler'in ateşkes kararıyla ilgili de şunları söyledi:

"Karara baktığınız zaman bazı yerleşim yerleri isim sayılıyor. Doğu Guta vs. Afrin yok. Terör örgütü DEAŞ ve bunlarla mücadele kapsam dışında. Bölgede sadece PKK/KCK/YPG/PYD'ye karşı bir mücadele yürütülmemektedir. DEAŞ'a bunun içinde. Samimi olmak gerekir. Terör örgütleri arasında ABD'nin odaklandığı terör örgütü DEAŞ. Bizimki de DEAŞ. Terör örgütlerinin hepsi terör örgütüdür. ABD'nin odaklanmadığı terör örgütleriyle mücadele yapılamaz mantıksızlığı kabul edilemez. Ateşkes kararında sayılan yerler arasında Afrin yok. Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde insani ihtiyaçlara erişimde, sağlığa erişimde bir sıkıntı yaşanmamıştır. Sivillerin zarar görmesine dair tek bir önek oluşmamıştır. Bir tek sivilin dahi burnu kanamamıştır. Bu karar Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı'nı etkilemeyecek. Zeytin Dalı bu kararın kapsamı dışındadır."

TRT'de şarkı yasağı iddialarına da açıklık getiren Bozdağ, "TRT görevini yapıyor. Kanundışı bir sansür gibi göstermek ahlaksızlıktır." dedi. 

Ayrıntılar geliyor...

Kaynak: TRT Haber


Haber Kaynağı :
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Diğer Videolar
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
EN ÇOK OKUNANLAR
Başkanlık sistemine Geçelim Mi ?
Hayır
Evet
sanalbasin.com üyesidir
haber
toplistim.xyz toplist oToplist | Türkiye'nin Yeni Toplisti TOPlist