Kuzey Kore nükleer denemelerini durdurdu
Yemen'de koalisyon güçleri "yanlışlıkla" sivilleri vurdu: 14 ölü, 4 yaralı
Baharda yağan kar sürücülere müşkül anlar yaşattı
‘Anayasa değişikliği uyum paketi’ Meclis’te
Bu haber 2018.02.01, 08 tarihinde eklendi. 657 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan okuma-yazma seferberliğine tam destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan okuma-yazma seferberliğine tam destek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile ATV canlı yayınına telekonferansla bağlanarak okuma-yazma seferberliği başlattı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm kurumlara gerekli talimatların verildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle bir kampanya tabi olur da bizim buna destek vermememiz düşünülebilir mi? Milli Eğitim Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili tüm kurumlarımızda bu kampanya ile ilgili talimatları verdik. İmkanlarımızı da seferber ettik ve biz de bu seferberlikte biz de varız diyoruz. Milletimizden bu desteği bekliyoruz" dedi.

Vatandaşlarımızı görünce heyecanım arttı

Erdoğan, "Davetinize icabet eden bütün vatandaşlarımızı görünce heyecanım arttı. Milletimizin okuma-yazma konusundaki hassasiyetini eskiden beri biliyoruz. Vatandaşımızın okuma yazmaya ne kadar hasret olduğunu dinledik. Vatandaşlarımız okuma-yazma taleplerini bütün kurumlarımıza iletebilir. Kurumlarımız kampanyaya dahil olacak. Böyle hayırlı bir işe vesile olduğunuz için size şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT Haber


Haber Kaynağı :
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Diğer Videolar
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
Başkanlık sistemine Geçelim Mi ?
Hayır
Evet
sanalbasin.com üyesidir
haber
toplistim.xyz toplist oToplist | Türkiye'nin Yeni Toplisti TOPlist