Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
10. BRICS Zirvesi Güney Afrika'da başladı
Bu haber 2018.01.14, 11 tarihinde eklendi. 69 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Terörden arındırma operasyonunu Afrin'le devam ettireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Terörden arındırma operasyonunu Afrin'le devam ettireceğiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'de operasyon mesajını, "Önümüzdeki hafta güney sınırımızı terörden arındırma operasyonunu Afrin'le devam ettireceğiz." sözleriyle verdi.


AK Parti Tokat İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terör örgütlerine destek veren ABD'yi eleştirerek, "ABD isimler değiştiriyor. SDG diyor. Bunları artık yutmuyoruz. İkide bir isim değiştirmek suretiyle ABD bizi mi aldatacaksın? Açık ve net söylüyorum tüm Batı'ya sesleniyorum. Terör örgütlerinin bir başka terör örgütüyle mücadelesine fırsat veren ülkeler ikili ilişkilerimizi zedeliyor. Terörist Gabar'da da, Kandil'de de teröristtir. Çıkarları adına bu katil sürülerini ayırabiliyorlar." dedi. 

"En ufak taciz atılması gereken adımların işaret fişeğidir"

"Bir gece ansızın gelebiliriz. Bizi izlesinler. Şuanda sınırlarımızdaki en ufak taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir." diyen Erdoğan şunları aktardı:

"Kimi ülkeler resmi olarak terörist kabul ettikleri yapıları çeşitli hokkabazlıklarla meşrulaştırmaya çalışabilir ancak bizim için terörist her yerde terörist, katil heryerde katildir. Türkiye bu şer şebekelerinin hepsini gömecek güce sahiptir."  

"Bıçak kemiğe dayandı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin'de operasyona ilişkin, "Şu gerçeğin bilinmesini istiyorum artık bıçak kemiğe dayandı. Devletimizin oyalama taktikleriyle gerçekleştirecek vakti yoktur. Tüm terör örgütlerini kaynağında bertaraf edeceğiz. Sınırımızın öte tarafındada bunların hakkından gelmeye kararlıyız. Önümüzdeki hafta güney sınırımızı terörden arındırma operasyonunu Afrin'le devam ettireceğiz. Biz her şeye rağmen bölgede ABD ile birlikte hareket edeceğimize inanıyorum. Dönem Türkiye'ye destek olma stratejik işbirliğinin hakkını verme dönemidir. Biz kendilerinden destek olmalarını bekliyoruz. Afrin operasyonu sırasında bu güçlerin terör örgütleriyle aynı safda olmayacağını ümit ediyorum. Afrik operasyonunu da zafere taşıyacağımıza da inanıyorum." diye konuştu.  

Kaynak: TRT Haber


Haber Kaynağı :
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Diğer Videolar
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber
toplistim.xyz toplist oToplist | Türkiye'nin Yeni Toplisti TOPlist