Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
10. BRICS Zirvesi Güney Afrika'da başladı
Bu haber 2018.01.12, 17 tarihinde eklendi. 84 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD'ye seyahat uyarısı eleştirisi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD'ye seyahat uyarısı eleştirisi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Trump'ın başka ülkelere nasıl hakaret ettiği aşağıladığı ortada. Böyle bir durumda ABD mi daha güvenli Türkiye mi? "dedi.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'de Los Angales'ta Başkonsolos Kemal Arıkan'ın şehit edildiği yere çelenk bıraktı daha sonra gazetecilerin ABD'nin seyahat uyarısıyla ilgili soruları cevapladı.

Bakan Çavuşoğlu, "Önceden vize sorunu vardı. Onu aştık. Tillerson ile bölgesel konuları konuşuyoruz. Vize süreci, seyahat uyarısı gibi son derece gereksiz tavırlarlarla uğraşmamamız gerekiyor." dedi. 

Türkiye'nin ABD'den çok daha güvenli bir ülke olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "ABD'deki saldırılara baktığımızda Türkiye'nin ABD'den çok daha güvenli olduğunu görüyoruz. Ağırladığımız turistler tatilini yaptı ve güvenli bir şekilde ülkelerine döndü. ABD'den gelmek isteyen çok turist var. Vize işlemleri tekrar uygulamaya geçtikten sonra o kadar çok Amerikalı teşekkür etmiş ki. ABD vatandaşlarını neden kısıtlamaya çalışıyorsun?" diye konuştu.

Çavuşoğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerine hakaret etmesini de eleştirerek, "Türkiyede yabancı düşmanlığı yok. Tarih boyunca hep kucak açtık. ABD'de yabancı düşmanlığı hat safhada. Trump'ın başka ülkelere nasıl hakaret ettiği aşağıladğı ortada. Böyle bir durumda ABD mi daha güvenli Türkiye mi? Tillerson ile seyahat uyarısını konuşacağız."

Kaynak: TRT Haber 


Haber Kaynağı :
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : tillerson mevlut cavusoglu
Diğer Haberler
Diğer Videolar
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber
toplistim.xyz toplist oToplist | Türkiye'nin Yeni Toplisti TOPlist