Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu haber 2018.01.12, 06 tarihinde eklendi. 74 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yeni statü

Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yeni statü "Terörle mücadele konseptine" uygun yapılan değişikliğe göre, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında 'Daire başkanlığı' olarak görünen birimin pozisyonu yükseltildi.


"Terörle mücadele konseptine" uygun bir yapılanmaya gidilen değişikliğe göre, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında 'Daire başkanlığı' olarak görünen birimin pozisyonu yükseltildi, 'Başkanlık' haline dönüştürüldü. Yeni unvan da "Özel Harekat Başkanı" olarak değiştirildi. 

Özel Harekât Başkanı, mesleki kıdem itibarıyla Emniyet Genel Müdür Yardımcısı'na eşitlendi. Dört yıldızlı emniyet müdürü statüsüne yükseltilen Başkan, eskiden olduğu gibi yine 'doğrudan' Emniyet Genel  Müdürü'ne bağlı ve sorumlu olacak.

Ülke genelinde Ankara Gölbaşı'ndaki merkez birimin dışında, merkeze bağlı olarak faaliyet yürütecek sekiz bölge müdürlüğü kurulacak. 

Teşkilata polis memuru yetiştirmede kullanılan bir polis eğitim merkezi, tamamen özel harekat eğitim merkezine dönüştürülecek. Bu okul, sadece özel harekatçı polis yetiştirilmesinde kullanılacak. 


Haber Kaynağı :
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : emniyet genel mudurlugu
Diğer Haberler
Diğer Videolar
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber