Türkiye ile Gazprom'dan 'TürkAkım' ve 'doğalgaz' anlaşmaları
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor
Almanya'daki HDP mitinginde meydan boş kaldı
Güvensiz 13,5 milyon ithal ürüne geçit verilmedi
Bu haber 2017.06.01, 13 tarihinde eklendi. 1548 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay Başkanı Şırnak'ta incelemelerde bulundu

Genelkurmay Başkanı Şırnak'ta incelemelerde bulundu Orgeneral Akar, Şırnak'ta kuvvet komutanları ile 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı Karargahı'nı ziyaret etti. Akar, helikopter kazasının olduğu bölgede incelemelerde bulundu.


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Şırnak'taki 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı personeline hitabında, başta PKK terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edildiğini, bölge halkının zarar görmemesi için her türlü dikkat ve duyarlılığın gösterildiğini ve bu mücadelenin en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla sürdürüleceğini bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, Orgeneral Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile şehit uğurlama töreninin ardından 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı Karargahını ziyaret etti.

Burada personele hitap eden Akar, elim helikopter kazasında hayatlarını kaybeden şehitleri rahmetle andı. TSK'nın her bir ferdinin vatanın ve milletin güvenlik ve bütünlüğü için "Ölürsem şehit, kalırsam gazi" anlayışıyla terörle mücadelede büyük kahramanlık ve fedakarlık gösterdiğini belirten Orgeneral Akar, devletin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin şehit ve gazilerine bir aile samimiyeti ve büyük bir onurla sahip çıktığını vurguladı.

Orgeneral Akar, başta PKK terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edildiğini, bölge halkımızın zarar görmemesi için her türlü dikkat ve duyarlılığın gösterildiğini ve bu mücadelenin en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla sürdürüleceğini kaydetti.

Daha sonra Orgeneral Akar ve beraberindeki komutanlar, helikopter kazasının meydana geldiği bölgeye giderek incelemelerde bulundu. 


Haber Kaynağı :
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Diğer Videolar
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
Başkanlık sistemine Geçelim Mi ?
Hayır
Evet
sanalbasin.com üyesidir
haber
toplistim.xyz toplist oToplist | Türkiye'nin Yeni Toplisti TOPlist