Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu haber 09 Nisan 2015, Perşembe 19:44 tarihinde eklendi. 32521 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BEZİRGAN İlahi Grubundan Muhteşem Bir Albüm : Bab-u İhsan

BEZİRGAN İlahi Grubundan Muhteşem Bir Albüm : Bab-u İhsan Bezirgan İlahi Grubu Albüm ve Kliplerle Halkın Beğenisini kazanmaya devam ediyor.


Bundan yaklaşık 1 yıl önce albüm çalışmalarına başlayan, ve ilahi piyasasına adım atan Bezirgan ilahi grubunun okudukları eserlerin çoğunun sözleri Muhammed Ali Lokman Kala Hazretlerine ait.

Bezirgan ne demektir?

Eskiden Büyük Tüccarlar için kullanılan bir terim. Ticaret kervanlarına öncülük eden demek.

İlahi grubunuz ne amaçla kuruldu ve amacınız nedir?

ilahi Grubunu kurma amacımız öncelikle Ümmeti Muhammedin Birlik ve Beraberliğine vesile olmak böyle ulu bir görevde pay sahibi olmak katkıda bulunma şerefine nail olmak. Sözlerimizden de anlaşılıyor zaten genel olarak.

Farkınız Nedir?

İlahi sektöründeki eksi yanlarını kapatmak öncelikle ilahi grubu demek dini müzik yapan kişi yada gruplar anlamında kullanılır , lakin piyasadaki kardeşlerimizde malesef ve malesef bir imaj eksikliği söz konusu oldunuğunu düşünüyoruz. Bu imaj sorunu tahmin edilenin çok çok üzerinde, insanlara işitsel ve görsel olarak bir manevi yolculuğa çıkmaları için yardımcı konumundasınız. Günümüzde bu görev biraz varlık endişesi dünyalık endişesiyle tam olarak verilemediğine inanıyoruz. Ve Bunu vere bilmek için Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Nerelere Gidiyorsunuz?

Daha yeni kurulmuş bir grup olarak şu ana kadar sadece istanbul ve izmit'te konserlerimiz oldu. Bundan sonra inşallah tüm Türkiye genelinde konserlere, etkinliklere davet edilirsek gitmeyi düşünüyoruz.

Son Olarak Albümünüz Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Albümümüz yaklaşık 1 Yıllık Çalışmanın eseridir.  Albümde kar amacından ziyade az öncede söz ettiğimiz gibi Ümmeti Muhammedin birlik ve beraberliğine katkıda bulunma amacı olduğu için sözlerin çok dikatli dinlenmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Albümümüz 10 parçadan oluşmaktadır. 

Tüm Sözler Seyyid Şerif Muhammed Ali Lokman Hazretlerine aittir.

ilahi Grubu

https://www.facebook.com/bezirganilahigrubu

Yazdır Paylaş
sefa Surucu - 2015-04-16 14:23:30
Daha Öncede Bir kaç yerde reklamına rastladım Umarım haberdeki gibi bir niyet ve gaye taşıyorlardır. ALLAH Yardımcıları olsun.
Diğer Haberler
Diğer Videolar
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber