Erkenci Ku
Meclis'te bedelli askerlik düzenlemesi görüşmeleri başladı
155 bin 350 kişinin pasaportundaki iptal şerhi kaldırıldı
FETÖ tutuklusu ABD'li rahip Brunson'a adli kontrol
Bu haber 2013-08-19 08:50 tarihinde eklendi. 35340 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"MHP sürpriz yapacak!"

MHP İstanbul İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde MHP'nin sürpriz yapacağını iddia etti.


Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyaretin ardından gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bahçeli, "Başbakan ilk defa bir gerçeği ifade etmiş oluyor. Oslo'dan başlayan müzakere süreci 3 aşama olarak gerçekleşecek, bunun ilk aşaması terör örgütünün silahları bırakarak ülkeyi terk etmesiydi.

Şimdi aradan geçen 2 aya yakın bir süredir, hatta daha fazla bir süre içerisinde Sayın Başbakan bir gerçeği ifade ediyor. militanlarının eli silah tutanlar silahlarıyla birlikte hala Türkiye'de bulunuyor. Bazı çocuklarla, hanımların ülkeyi terk ettiklerini  ifade ediyor. Bunu da oransal olarak yüzde 20 ile söylemeye çalışıyor. O bakımından ne Oslo müzakere süreci verilen görüşmeler ve sözler çerçevesinde uygulamaya konmuş ne de 'nın Türkiye'yi terk etme gibi bir düşüncesinin olmadığını ortaya çıkmıştır" dedi. 

Bahçeli, "Geçmişten bu yana  Adalet ve Kalkınma Partisi Türk milletini oyalamaktadır. Bazı taleplerini yerine getirmede Türk toplumunu alıştıra alıştıra benimsetme yolu tercih etmektedir. Yine aynı şekilde bu stratejiyi sürdürmektedirler. Önümüzdeki günlerde kaçıncı demokratikleşme paketidir onu tam kestiremiyoruz. Çünkü çok sayıda çıkıyor. Ne kadarı demokrasiyle alakalı, ne kadarı bölünmeyle alakalı onu ilerde bir tasnif edeceğiz. Şu aşamada demokratikleşme paketinin sunulmuş bir şekli bulunmamaktadır. Ekim ayına kadar beklemek gerekir" ifadelerini kullandı.

"Sürpriz parti Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır"

Yerel seçimlere ilişkin sorular üzerine Bahçeli, 'nin yerel seçim çalışmalarına diğer partilerden önce başladığını söyledi. olarak yerel seçimleri önemsediklerini belirten Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti: "Şuana kadar 39 belde, ilçe ve il belediye başkanlıları adayları tespit edilmiş, kamuoyuna duyurulmuşlardır.  Önümüzdeki günlerde 30 büyükşehir üzerinde çalışmalarımız sürdürülecektir. Muğla, Aydın, Denizli, Manisa, Balıkesir büyükşehir olan illerimizin belediye başkanlarının takdimiyle ilgili bir programımız olacak. Daha sonra 'Akdeniz Fırtınası' olarak Antalya, Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Gaziantep olmak üzere bu süreç devam ettirilecek.

Daha sonrada diğer büyükşehirlerimiz üzerinde çalışmalar hızlandırılacaktır. Üç büyükşehirimiz üzerinde de çalışmalarımızı hassasiyetle devam ettireceğiz. Bu büyükşehirlerimizin birincisi İstanbul, ikincisi , üçüncüsü İzmir'dir. Sürpriz parti Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır. Allah'ın izniylede çok güzel sonuç alınacaktır."

 
"Sayın başbakan 'daki darbeden çok yüksek oranda etkilendiği görülüyor"

'da yaşananlara gelişmelere ilişkin Türkiye'nin dış politikasını da değerlendiren Bahçeli şöyle konuştu: "Sayın Başbakan 'daki darbeden çok yüksek oranda etkilendiği görülüyor. Bir türlü de kabullenilmemiş bir anlayışla konuşmalarını sürdürüyor. Fakat oradaki gelişmeleri uluslararası ilişkilerle yorumlarken Amerika Birleşik Devletleri'ne hiç ses çıkartmıyor. Amerika Birleşik Devletleri bu işin neresindedir bunu millet Milliyetçi Hareket Partisi de dahil olmak üzere Sayın Başbakan'dan beklemektedir."Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Rıza - 2013-08-19 12:20:14
Merakla bekliyoruz
Diğer Haberler
Diğer Videolar
EN ÇOK OKUNANLAR
24 Haziran Seçiminde Kim cumhur Başkanı Olsun?
Doğu Perinçek
Selahattin Demirtaş
Muharrem İnce
Temel Karamollaoğlu
Recep Tayyip Erdoğan
Meral Akşener
sanalbasin.com üyesidir
haber