img
Free HTML5 by FreeHTMl5.co 2020.04.15, 20:00

Sağlıkta şiddet düzenlemesi yasalaştı

Sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik düzenleme ile Covid-19 salgını nedeniyle yapılamayan eğitimlerin telafisine ilişkin düzenlemeyi de içeren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Sağlıkta şiddet ve YÖK kanunda düzenlemeler

-Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin cezası yüzde 50 oranında arttırıldı.

-Şiddet uygulayanlara hapis cezası verilecek, cezalar ertelenmeyecek.

-Üniversitelerde, ilk ve orta öğretimde yaz tatilinde eğitim verilecek. Öğretmenlerin 2 aylık yaz tatili kısaltılabilecek.

Meclis çalışmalarına ara verdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına ara verdi. Meclis koronavirüs önlemleri kapsamında 15 Mayıs'a kadar çalışmayacak. 

Meclis son 1 ay içerisinde; infaz düzenlemesi, sağlıkta şiddet, YÖK kanununda değişiklik yapan düzenlemeler için mesai yaptı. Genel Kurul bugün koronavirüs önlemleri kapsamında ikinci ekonomik tedbirleri içeren düzenlemeyi yasalaştıracak. Ardından Meclis çalışmalarına ara verecek. Genel Kurul, Koronavirüs önlemleri kapsamında 15 Mayıs'a kadar ara verme kararı aldı.

Ancak, Meclis; kuruluşunun 100'üncü yılında, 23 Nisan Perşembe günü özel gündemle toplanacak. Çalışmalara verilen ara kararı uzatılabilecek.

Etiketler: YÖK kanunu yaz tatilinde eğitim son dakika sağlıkta şiddet öğretmenlerin yaz tatili
Haber Kaynağı :
Son Dakika